"Lõbus perekond"Foto: /www.facebook.com/lobusperekondfilm/
Toimetas Jaanika Vilipo 29. oktoober 2018 10:36
Möödunud suvel Tallinnas ja veel viimastel sügispäevadel Armeenias üles võetud kodumaine mängufilm “Lõbus perekond” vallutab kinoekraanid juba selle aasta viimastel päevadel.

 

Eesti-Armeenia koostöös valinud hoogsa ja pöörase suhtekomöödia peaosas särab võrratu Saara Kadak, armeenia näitlejatest särab peaosas Armen Arushanjan. Tegemist on esimese seda laadi koostööfilmiga Eestis, millest tõotab tulla tõeline aastavahetuse hittfilm. Filmi produtsent Tanel Tatter on lugu kommenteerinud kui tõeliselt pöörast kultuuride eripärade ristamist. Täpsem oleks öelda, et tegu on enneolematu temperamentide plahvatusega, kus eestlasedki just vagasusega silma ei paista. Armeenlaste sütitav temperament ja eestlaste „sügavus“ saavad selles filmis tõsiselt proovile pandud.

 

Peategelane Artur (Armen Arushanjan) unistab filmitegija karjäärist. Ent tema vanaisa arvates on Artur just õige mees jätkama perekonna kuulsat veiniäri. Kui aga eestlasest veinieksperdi hävitava kriitika tõttu ähvardab nende veiniäri krahh, nõustub Artur sõitma Tallinnasse, et lahendada raske olukord ning ühtlasi kohtuda ka noormehe stsenaariumi vastu huvi tundnud produtsendiga. Tallinnas satub Arturi teele iseteadev, teravkeelne ja lolluse suhtes sallimatu ettekandja Ingrid (Saara Kadak). Peagi on noored teineteisel turjas kinni ning sündmused võtavad sootuks ootamatu suuna.

 

Suurde segadusse lisavad oma osa ka Arturi sõbrad, flegmaatilisest eestlasest ja temperamentsest armeenlasest koosnev politseinike tandem (Mattias Naan ja Tigran Gevorkjan), veiniblogija paranoiline naabrinaine, üks eriti osav perekoer ning hulk väärarusaamu, ennatlikke otsuseid ja identiteetide segiajamisi. Tunded möllavad ning Artur saab aru, et väljend „gorjatšie estonskie parni“ võib ju kehtida kohalike kuttide, kuid kindlasti mitte Ingridi kohta.

 

“Lõbusa perekonna” loos teeb kaasa suur hulk kodumaiseid staare ning parimaid armeenia näitlejaid. Nende hulgas Eesti esidiiva Merle Palmiste ning geniaalne näitleja ja lavastaja Andrus Vaarik. Meeldejäävates rollides astuvad üles ka Liina Vahtrik, Mart Toome, Andres Dvinjaninov, Elina Reinold, Ain Mäeots, Aram Gevorgjan, Arman Navasardjan, Vigen Stepanjan. Loo stsenarist ja lavastaja on Mihhail Pogosov.