Inimesed

USAs töötav muusikamänedžer leiab, et kodumaised muusikud jooksevad lati alt läbi

HOMMIKUSÖÖK STAARIGA Renee Meriste: Eesti muusikute fookus on kahe-kolme kuu tagant riigilt raha küsida, mitte muusikat teha (23)

Anu Saagim, 25. oktoober 2018, 00:05

Eestis oma tippajal Vanilla Ninja, N-Euro ja Maarja üles puhvinud ja välismaa muusikaareenidele upitanud muusikamänedžer Renee Meriste elab ja töötab 12. aastat suure lombi taga Ameerika Ühendriikides. Mänedžeriameti on ta vahetanud konsultandi oma vastu, sest mänedžerina artistiga vägikaika vedamisest tüdines ta ära. „Konsultandi poole pöörduvad need, kes tõepoolest tahavad su nõu kuulda võtta,“ põhjendab Renee. Koos juuksuriks ümber õppinud ninjatüdrukust abikaasa Maarja Kivi-Meriste ja kahe lapsega püütakse toime tulla inglite linnas, kus keegi ei maga. „Kui Los Angeleses 24/7 ei tööta, siis seal elada ei saa,“ möönab Renee.

Kaua sa oled juba ära olnud?

12 aastat, aga sina oled järjest nooremaks läinud.

Aitäh! Kas sa mõtled nüüd, et ei tulegi kunagi tagasi?

Ei mõtle. Kui me läksime, siis ei osanud samuti mõelda, et 12 aastat ära oleme. Ma arvan, et tuleme ja läheme nii,  nagu elu võimalused toob ja viib. Suhtume elusse lihtsalt.

Olete sellised lillelapsed?

Lillelapsed me päris ei ole, saame enam-vähem ikka asjadest aru.

Ma olen nüüd ju selgeltnägija ja hiromant. Kui ma sind vaatan, siis näen, et te ei tule veel nii pea Eestisse tagasi. Vähemalt järgmised 12 aastat olete ka seal.

Kui sa nii ütled. Mind pole keegi enne selgelt vaadanud.

Te elate veel ka sellises herilasepesas nagu Los Angeles. Tundub kohe ekstra keeruline koht hakkamasaamiseks.

Jaa, see ongi. Konkurents on seal maailma suurim. Kui Los Angeleses 24/7 ei tööta, siis seal elada ei saa, sest keegi teine ei maga. Kui sina lähed magama, siis tead, et teised lähevad eest ära. See on kindlalt kõige keerulisem koht, kus elada, aga positiivne on see, et seal on nii palju uusi ideid! Iga päev näed midagi uut: inimesi, ärisid, kultuuri... Kõik juhtub iga päev sinu silme ees. See on see, mis inspireerib elule.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. november 2019, 14:37
ÕL VIDEO JA GALERII | Renee Meriste uus raamat õpetab lihtsaid võtteid, kuidas valutult poliitikasse siseneda
28. detsember 2018, 00:01
ÕL VIDEO | Zuzu: minust sai tulihingeline roheline, kui mu õde suri
21. detsember 2018, 08:05
VIDEOINTERVJUU YANA TOOMIGA: mind tõesti ei koti, kas mind mõistetakse millegi pärast hukka või mitte
19. detsember 2018, 17:48
HOMMIKUSÖÖK STAARIGA | Zuzu Izmailova: olen varemgi vihakirju saanud, aga maalt väljasaatmisega pole mind veel ähvardatud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee