KAKSIKÕED: Kaksikõed Jaclyn ja Jennifer ei söandanud teineteiselegi tunnistada, et tunnevad end sisimas poisina. Julguse võtsid nad kokku alles 16aastasena.Foto: SWNS.com/Scanpix
Inimesed
23. oktoober 2018, 17:14

Identsed kaksikõed lasid end meheks lõigata (11)

Ameerika kaksikõed Jaclyn ja Jennifer Grafe nutsid end lapsepõlves magama ja palvetasid, et nad ärkaksid hommikul poistena. Teineteisele ei söandanud nad oma hingepiinadest rääkida. Nüüd, 23aastaselt, on kaksikud lasknud oma sugu korrigeerida. Üheskoos.

1995. aasta juunis pastori perre sündinud Jaclyn ja Jennifer tundsid end maast madalast poistena, kirjutab Briti leht Daily Mirror. Nad armastasid poisilikke rõivaid ja kehastusid kodu mängides alati isaks või vennaks. Teismelistena armusid nad klassiõdedesse. Kuid rangete usupõhimõtetega koolis tähendanuks kapist väljatulek koolist väljaviskamist. Seda, et nad tahavad meheks saada, ei tunnistanud Jaclyn ja Jennifer isegi teineteisele. „Ma kartsin, sest mu kaksiku arvamus oli mulle tähtsam kui kellegi teise oma,“ seletab nüüdsel ajal Jace'i nime kandev Jaclyn.

15aastaselt hakkasid kaksikud käima cosplay-üritustel ja rõivastuma meesoost Jaapani animetegelasteks. See tundus kuidagi loomulik. 16aastaselt tunnistasid nad viimaks teineteisele, et neile meeldivad tüdrukud. Kaks aastat hiljem nentisid mõlemad: nad on transsoolised. Lõpetanud keskkooli, lasid Jaclyn ja Jennifer oma pikad juuksed maha lõigata.

„Üksi poleks ma julgenud seda sammu astuda.“

Nüüd sammuvad kaksikud üheskoos mehekssaamise poole. Eelmise aasta augustis hakkasid nad testosterooni võtma. Sestsaadik on kaksikute näole kasvanud mehine karvkate ning nad lasevad end kutsuda Jackiks ja Jace'iks. Tänavu augustis lasid nad kõrvuti operatsioonilaudadel eemaldada oma rinnad. Jack on kihlunud Maygoni-nimelise neiuga, ka Jace'il on kindel sõbratar. Kriminaalõigust õppinud kaksikud, kes mõlemad töötavad korrakaitses, jagavad oma harukordset lugu kaaskannatajate inspireerimiseks.

PÄRAST LÕIKUST: Jack (vasakul) ja Jace pärast rindade eemaldamist. „Olen õnnelikum, kui ma eales olen olnud,“ ütleb Jack, tõdedes siiski, et mõni kolleeg ei pole suutnud tema elumuutusega leppida. Foto: SWNS.com / Scanpix

„Lapsena nutsin ja palusin Jumalat, et ärkaksin mehekehas,“ räägib asešerifi alluvuses töötav Jack. „Ma isegi ei saanud aru, et transsoolisus olemas on. Nüüd olen õnnelikum, kui ma eales olen olnud. See ebamugav tunne, mis meid mõlemaid valdas, on kadunud.“ Kaksikud on pidanud taluma nii vastuseisu kui ka põlgust. Jacki sõnul polnud nende vanemad geide ega transsooliste inimestega kokku puutunud. Nüüd, pärast soo korrigeerimist, kasutab mõni kolleeg Jackist rääkides sõimusõna shit, milles ühinevad nais-, mees- ja kesksoo asesõnad she, he ja it. „See on nagu jalahoop kõhtu.“

Solvangud teevad haiget, kuid Jack mõistab neid, kes tema identiteediga leppida ei taha. „Noorena kahtlesin selles ka ise. Mõnele inimesele on see allaneelamiseks liiga suur tükk.“ Tema sõnul on talle öeldud: sa saad muuta vaid oma välimust, aga mitte kromosoome. „Vahel tulen nüüdki koju ja nutan.“

Äsja politseiakadeemias õpinguid alustanud Jace kinnitab, et kõige rohkem on tal tuge olnud oma kaksikust. „Kui peaksin tagasi minema 15.–16. eluaastasse, ei usuks ma eluilmaski, et jõuaksin sinnamaani, kus ma praegu olen. See oli fantaasia. Lootsin ikka, et see saab teoks, kuid ma polnud piisavalt vapper. Lõin põnnama. Kaksikuna ei tunne ma end üksinda. Keegi teine elab läbi samu asju mis minagi, ja see tegi mind tugevamaks.“