PõderFoto: Kaader filmist
Toimetas Katharina Toomemets 23. oktoober 2018 12:08
Joosep Matjuse loodusdokumentaal “Tuulte tahutud maa” on kinodes kõige rohkem vaatajaid kogunud Eesti dokumentaalfilm. Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi raames valminud linateost on käinud vaatamas juba 22 182 inimest.

„Sellise vaatajanumbri saavutamine on Eesti dokfilmi jaoks kõigi aegade rekord,” ütleb Filipp Kruusvall Eesti Filmi Instituudist. „Et enim vaatajaid kogub just loodusfilm, tõestab ühelt poolt Eesti loodusdokumentalistika tugevat traditsiooni, ent teisalt ka väga erilist suhet, mis eestlastel kodumaise loodusega on.“ Senine dokumentaalfilmi vaatajarekord oli aastast 2007 ja kuulus filmile „Laulev revolutsioon“, mis kogus 18 316 vaatajat.

 

„Tuulte tahutud maa” linastus 21. oktoobril Torontos EstDocsi festivali raames. „Vaatajad olid lummatud oma isade maa looduse ilust, maastikest mis justkui on sarnased Kanada loodusega, samas ikka väga eestilikud. Udulaama mähkunud luht on oma olemuselt nii kinematograafiline, et teenis kiidusõnu ka mitte Eesti juurtega vaatajatelt. Seega, meie soov luua visiitkaart Eestile on korda läinud,“ räägib filmi produtsent Riho Västrik.

EV100 programmi kuuluvas filmis näeb Eesti looduse erinevaid tahkusid, mis on üles filmitud kolme aasta jooksul Eestimaa eri paikades.

Filmi produtsendid on Riho Västrik, Katri Rannastu, Atte Henriksson. Loodushelid lindistas Veljo Runnel, originaalmuusika kirjutas ansambel Eeter. 

„Tuulte tahutud maa” on Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi teine dokumentaalfilm. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari.