Tele

„Osoon“ sai 25aastaseks: saatejuht meenutab, kuidas ta sai jälgida merikotka paranemist 

Televeeb, 23. oktoober 2018 11:19
Sander Loite ja Kristo EliasFoto: Kristel Alliksaar/ERR
Esmaspäeva õhtul jõudis ETV ekraanile saate "Osoon" juubeliosa. Saade tähistab sel aastal 25. sünnipäeva. "Ringvaates" käisid sel puhul külas "Osooni" saatejuhid Kristo Elias ja Sander Loite ning toimetaja Õie Arusoo. Saatejuhid meenutasid ka oma eredamaid hetki saate ajast. 

Loite meenutas lugu sellest, kuidas tal oli võimalus jälgida ühe merikotka surmasuust pääsemise lugu. "Nimelt ravis Tartu Maaülikooli loomakliinikus loomaarst Madis Leivits terveks merikotka, kes oli saanud pliimürgituse ja vaakus juba hinge, aga nad proovisid, et mis siis, kui teeks talle vereülekande. Neil oli juhuslikult olemas selline doonorlind," vahendab Menu Loite räägitut. "Teda raviti kuude vältel ja harjutati see lind uuesti lendama põhimõtteliselt."

Elias meenutas aga linnurallit, kus mehed otsisid 15 tunni jooksul ühest maakonnast erinevaid linnuliike. "Kui mõelda, et mis see Eesti loodus nüüd ära ei ole, siis tegelikult on Eesti loodus äärmiselt rikkalik, kui sa oskad neid märke näha ja neid seletada ning seda me püüame iga nädal teha."

Samal teemal

27.03.2020
Kristo Elias alustas taliujumisega: kui aju ütleb, et külm on, hingan rahulikult ja teen kehale selgeks – ei ole
05.09.2017
Vladislav Koržets tegi „Osooniga“ lõpparve: keskendun nüüd perekohvikule ja koristan sahtleid
04.09.2017
Vladislav Koržets lahkub „Osoonist“: tulen ära enne, kui laiali valgun
09.02.2017
MÄLUMÄNG | „Osoon“ uuris rändrahne ja huntide elu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee