Sander Loite ja Kristo EliasFoto: Kristel Alliksaar/ERR
Televeeb 23. oktoober 2018 11:19
Esmaspäeva õhtul jõudis ETV ekraanile saate "Osoon" juubeliosa. Saade tähistab sel aastal 25. sünnipäeva. "Ringvaates" käisid sel puhul külas "Osooni" saatejuhid Kristo Elias ja Sander Loite ning toimetaja Õie Arusoo. Saatejuhid meenutasid ka oma eredamaid hetki saate ajast. 

Loite meenutas lugu sellest, kuidas tal oli võimalus jälgida ühe merikotka surmasuust pääsemise lugu. "Nimelt ravis Tartu Maaülikooli loomakliinikus loomaarst Madis Leivits terveks merikotka, kes oli saanud pliimürgituse ja vaakus juba hinge, aga nad proovisid, et mis siis, kui teeks talle vereülekande. Neil oli juhuslikult olemas selline doonorlind," vahendab Menu Loite räägitut. "Teda raviti kuude vältel ja harjutati see lind uuesti lendama põhimõtteliselt."

Elias meenutas aga linnurallit, kus mehed otsisid 15 tunni jooksul ühest maakonnast erinevaid linnuliike. "Kui mõelda, et mis see Eesti loodus nüüd ära ei ole, siis tegelikult on Eesti loodus äärmiselt rikkalik, kui sa oskad neid märke näha ja neid seletada ning seda me püüame iga nädal teha."