Hedvig HansonFoto: Promo
Toimetas Katharina Toomemets 23. oktoober 2018 09:24
Lauljatar Hedvig Hanson avab neljapäeva õhtul Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Keldrisaalis TAFF Clubi sarja “Persona” tänavuse hooaja, mis võtab fookusesse armastatud eesti džässartistide autoriloomingu.  Hansoni sõnul õhtune kava lõplikult veel paigas ei ole ja see ongi tema hinnangul eesootava kontserdi võlu. “Džässikontsertidega on nii, et ei pea kava aasta aega ette saatma, nagu klassikalises muusikas, tihti otsustan veel eelnevas proovis või  samal päeval meeleolu järgi mida esitame,” kommenteeris Hanson kava valikut.  Intiimses õhkkonnas kulgeva muusikalise rännaku kesksel kohal on Hansoni viimane album “Talvine soojus”, mille ta salvestas koos kitarrist Kalle Pilli, pianist Joel Remmeli, kontrabassimängija Heikko Remmeli ja trummar Ramuel Tafenauga.  Selle koosseisuga astutakse ka TAFF Clubi kuulajate ette. Hansoni sõnul on ta muusikute suhtes, kellega koostööd teha, väga valiv. “See ansambel kõlab kui unistus. Muusikud tajuvad suurepära

“Joeliga olen ma ka varem ansamblit teinud, tema käekiri on väärtuslik. Heikkost tundlikumat muusikut annab otsida, tema soolod puudutavad mind alati. Ramuel on mulle suur üllatus ja alati positiivne.” 

Hanson usub, et tema küpsus, sensuaalsus üheskoos noorte meeste energia ning hea tunnetusega loovad tasakaalustatud õhustiku ja sellest tekib harmooniliselt voolav muusika. 

TAFF Club on Tallinna Filharmoonia 2012. aastal poolt algatatud džässiklubi. Klubi põhistiil on mainstream-džäss, lisaks toimuvad erinevate stiilide teemaõhtud. Klubi avab oma uksed üle nädala neljapäeviti või reedeti kell 20 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Keldrisaalis või Valges saalis.