Tele

VIDEO | Joel Juht osaleb ekstreemsel polaarmatkal: eelkõige tahaks elusana tagasi tulla 

Televeeb, 22. oktoober 2018 21:54
Foto: Kuvatõmmis/ERR
"3. veebruaril stardin Põhja-Kanadas sellisel üritusel nagu Yukon Arctic Ultra Race. Tegemist on ekstreemkülmas kelguga koos jooksmisega, kus kogu su elu on kelgus ja kannad seda endaga kaasas kuni lõpuni ehk 700 km," rääkis Joel Juht "Ringvaates".

Joel kasutab võistlusel samu keppe, millega üks mees on Yukonil maailmarekordi teinud. "Need on hästi tugevad, et külma käes ära ei murdu." Juhi riided tulevad Londonist, mis on spetsiaalselt tema keha järgi võistluseks valmistatud.

Alajahtumise vältimiseks tuleb pidevalt juua. "Selle jaoks on olemas spetsiaalsed pudelihoidikud. Mul on eraldi spordipudel, mille sisse panen vee. Kuna spordipudel külmub nagunii ära, ongi see märk, et nüüd peab jooma ning jood enne, kui vesi täitsa ära külmub. Siis saad uuesti kuuma vee peale valada."

"Rekordit on raske hinnata, sest iga kord on ilmastikuolud erinevad. Seitsme päevaga on see tehtud ja rekordi omanik magas selle aja jooksul 14 tundi. Loomulikult oleks lahe see ära teha, aga eelkõige tahaks elusana tagasi tulla," sõnab Joel. 

Samal teemal

07.05.2019
JALGSI TALLINNAST VÕRRU! Joel Juht pärast 52tunnist pingutust: järgmine eesmärk on olla hea isa
21.03.2019
Õnnesoovid! Joel Juht ja tema kallim saavad perelisa: laps peaks sündima juuli lõpus
28.01.2019
Joel Juht: polaarmaratonil tuleb väga täpselt jälgida etteantud reegleid
23.01.2019
FOTOD | Joel Juht startis polaarmaratonile: täitsa vahva linnake tundub