Inimesed

„Seltsimees laps” pärjati Belgia filmifestivalil peapreemiaga (23)

Toimetas Jaanika Vilipo, 22. oktoober 2018 09:53
"Seltsimees laps" Belgias Waterloo filmifestivalilFoto: www.facebook.com/seltsimeeslaps/
Eile hilisõhtul Belgias lõppenud Waterloo ajalooliste filmide festivalil pärjati EV100 filmiprogrammi avafilm, Moonika Siimetsa "Seltsimees laps" kolme võimsa auhinnaga.

Lisaks pälvis Helena Maria Reisner noore näitleja preemia. Žürii kiitis filmi inimlikku puudutust ja olustikku, mis annab oskuslikult edasi sellel perioodil valitsenud surutist.

Samal teemal

Tähelpanu pälvisid võrratud näitlejatööd ning äramärkimist leidis, et tegemist oli võistlusprogrammi ainsa naisrežissööri loominguga.

Režissöör Moonika Siimets tänas oma meeskonda, näitlejaid ja neid, kes EV100 filmikonkursi ellu kutsusid ja rahaliselt toetasid. "See on kingutus kogu Eesti rahvale, eriti neile, kes on kannatanud stalinistlike repressioonide tõttu, mis mõjutavad meie ühiskonda veel tänagi. Me küll ei pea seda taaka iga päev endaga kandma, aga me ei tohi seda unustada.

On väga oluline, et Euroopa ja kogu maailm teadvustaks, mida me oleme pidanud läbi elama ja ehk mõistavad nad meid seeläbi paremini. Olla võitjaks suurte eelarvetega Euroopa ajalooliste filmide ees on tunnustus kogu meie filmikultuurile ja tegijatele ning kinnitab, et Eesti filmikunsti tasub panustada!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee