Film

Mart Sanderi lühifilm pälvis USA filmifestivalil auhinna: emotsionaalselt on väga tore olla auhinnatud filmitegija! (5)

Keit Paju, 21. oktoober 2018 13:00
Mart Sander Foto: Stanislav Moshkov

Mart Sanderi sel kevadel Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalil HÕFF esilinastunud lühifilm "Tegelikult" lõpetas USAs, Los Angeleses toimunud filmifestivali Global Shorts tiitliga "Award of Excellence". "Eks iga tegija loodab alati peavõitu ja kõik vähem on pettumus! Loomingulistel inimestel kaob reaalsustaju sageli ära: kui sa oled mingi projekti nimel pikka aega elanud, on väga valus, kui teised seda justnagu ei mõista või ei hinda," räägib Sander sellest, mida tunnustuse saamine temale tähendab. 

Peaosades sarjast "Litsid" tuntud näitlejad

Lühiõudusfilm "Tegelikult" ei ole multitalendist Mart Sanderi esimene õudusfilm, eelmisel aastal esilinastus HÖFFil lühifilm "Juhuslik nimetaja". "Tegelikult" valmis Sanderi Balti Filmi- ja Meediakooli magistritööna sel kevadel. Suvel saigi Sander kätte telerežii magistridiplomi, lõputööna valminud filmi hinnati koolis hindega B. 

"See baseerub ühel minu kunagisel õuduskuuldemängul aastast 1994, mil tegin raadiosaadet "Horror Radio". Andsime toona sellest välja ka kasseti, kus peaosas oli Maria Avdjushko ning meesrolli lugesin ma ise. Kolmanda tegelasena osales Andrus Vaarik, keda tahtsin ka nüüd filmi osalema – aga kuna ta ei saanud siiski tulla, tegin ekraanil selle "vanameherolli" seekord ise," räägib Sander, kust ta filmi tegemiseks inspiratsiooni sai. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.04.2019
HÕFF-i avab uhiuus Eesti õudusfilm
19.03.2019
Kas „Litsid“ murravad end välismaa ekraanidele? Sarja ostmisest on huvitatud maailma suurim venekeelne meediakontsern!
16.01.2019
Jaak Madison kutsub Mart Sanderit EKRE ridadesse
14.01.2019
Mart Sander: kes kõigest hingest kõigile meeldida üritab, on loll ja natuke lits

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee