IRIS JANVIER moeloomingFoto: Erlend Staub
Anu Saagim 20. oktoober 2018 23:34
Tallinn Fashion Week`i raames näitas Eesti moemaja IRIS JANVIER Kultuurikatlas täismajale oma uut sügistalvist ready-to-wear kollektsiooni šiki moeetendusega.

IRIS JANVIER uues kollektsioonis võtab maad jutustus tuhandest ja kahest polaarööst - sügavad toonid, virmalistelt laenatud voogavad jooned ja otsekui taevakehadelt näpatud sära moodustavad Eesti naise sügisesse eluollu imeliselt passiva tuumiku. 

IRIS JANVIER moelooming Foto: Erlend Staub

Lõigetes võib tajuda mõningasi vihjeid põhjala traditsioonilistele kasukatele, mis linliku moe pitseri all kohe silma ei pruugi hakatagi. Näha saab nii puhast värvi kui litterpindu ja seda tundlikult balansserivat musta. 
Mõtte võib seekordsel etendusel lasta lendu nii tempokasse linnatulede rägastikku kui ka jõuda meditatiivsesse kargusest pakatavasse tundrasse.

IRIS JANVIER moelooming Foto: Erlend Staub

IRIS JANVIER jääb visuaali küllusele vaatamata siiski truuks oma praktilisele, ent novaatorlikule käekirjale ja keha embavale kangavalikule.

Lisaks IRIS JANVIER põhikollektsioonile, mis müüb end edukalt juba üle maailma, on Tallinn Fashion Week moeetendusele kaasatud ka capsule kollektsioon koostöös andeka moedisaineri Piret Puppartiga. 

IRIS JANVIER moelooming Foto: Erlend Staub

IRIS JANVIER on kodumaine moemaja, kus igas disainitud esemes põimuvad modernsus, funktsionaalsus ning suure hoolega läbi mõeldud detailid. Brändi filosoofiaks on luua stiilseid naisteriideid taskukohaste hindadega, mis oleksid ühtaegu klassikalised ja uuenduslikud. Vastandite omavahelise sümbioosi loomiseks sulatatakse traditsioonilised rõivaelemendid meisterlikult kokku uute tehnoloogiate ja luksuslike kangastega.

IRIS JANVIER moelooming Foto: Erlend Staub

Väljaspool hooaega eksisteerivat disaini luuakse koostöös noorte moeloojate ja Kunstiakadeemia tudengitega, tuues sellega naistemoodi värskust, põnevust ja uusi seisukohti. Väga kaasaegne on ka IRIS JANVIER naiselikkuse tõlgendamine, mis väljendub päikeselises ja õrnas, kuid samas tugevalt geomeetrilises loomingus.

Vaata moegaleriid ja videot!