Inimesed

TA TULEB TAAS! Andrea Bocelli esineb 20. augustil Tallinna lauluväljakul  (2)

Toimetas Jaanika Vilipo, 19. oktoober 2018 09:42
Andrea Bocelli ja Tanja Mihhailova SaarFoto: Stanislav Moškov
Järgmise aasta 20. augusti õhtul esineb Tallinna lauluväljakul maailma armastatuim tenor Andrea Bocelli. Tenori etteaste saab olema suurejooneline, kavas on nii klassikalise muusika pärlid kui ka Bocelli kõige populaarsemad lood. See on Bocelli ainus välikontsert Baltimaades.

Itaalias, Pisa piirkonnas sündinud Andrea Bocelli on maailma armastatuim klassikatäht. Andrea Bocelli suurim hitt koostöös Sarah Brightmaniga “Con te partirò” või inglise keeles “Time To Say Goodbye” on üks enim müüdud singleid läbi aegade. Itaallane on müünud üle 80 miljoni plaadi, laulnud paavstidele, presidentidele, kuninglikele perekondadele ning esinenud maailma kõige mainekamates kontserdisaalides ja ooperimajades. Superstaar Bocelli on tuntud ka kui “neljas tenor”.

Üle 14 aasta annab Bocelli 26. oktoobril välja oma uue albumi “Si”, mis on pühendatud armastusele, usule ja perekonnale. Samal päeval tulevad müüki ka Tallinna kontserdi piletid. Plaat on salvestatud Itaalias ja selle produtseeris legendaarne Bob Ezrin, kes on teinud koostööd Pink Floydi ja Lou Reediga. Albumi esimene singel on juba avalik ja see kannab pealkirja “Fall on Me”. Singlil laulab koos isaga Andrea Bocelli poeg Matteo. Vaid loetud päevadega saavutas laul tohutu populaarsuse, praeguseks on seda videokeskkonnas vaadatud üle 17 miljoni korra.

 

Eestis toimuv Andrea Bocelli kontsert on oma tehniliste lahenduse poolest erakordne. Kontserti korraldava Monster Music OÜ tegevjuhi Tanel Sammu sõnul on artisti tehniliste soovide list ülikeeruline ja ületab kõik seni nähtu. Bocelli kontserte Euroopas teenindava Eventech OÜ esindaja Raul Jürgensoni sõnul on itaallane hetkel Euroopas tuuritavatest artistidest kõrgeimate helitehniliste nõudmistega artist. Kõrged nõudmised tagavad nauditava ja elamusterohke kontserdi.

Andrea BocelliFoto: Promo

Põnevaid fakte maailmakuulsa tenori kohta:

Andrea Bocelli on müünud üle 80 miljoni albumi ja kandideerinud neljal korral Grammy auhinnale.

Bocelli nimetati 1998. aastal People’s Magazine’i poolt üheks maailma ilusaimaks inimeseks.

Celine Dion on öelnud, et kui jumalal oleks lauluhääl, siis see kõlaks nagu Andrea Bocelli.

2006. aastal kaasati Andrea Bocelli oma tähega Hollywoodi kuulsuste alleele „Hollywood Walk of Fame“.

Andrea Bocelli on tänaseks salvestanud 15 stuudioalbumit nii klassika kui ka popmuusika žanrites, nende hulgas kolm parimate lugude kogumikku ja üheksa täispikka ooperit. Bocelli on tuntud kui artist, kes toob klassikalise muusika rahvusvahelistesse muusika tabelitesse.


Andrea Bocelli on ka varem Eestit külastanud: 2003. ja 2014. aastal. Esimesel korral jagas ta lava metsosoprani Annely Peeboga ning neli aastat tagasi oli Bocelli lavapartneriks lauljanna Tanja Mihhailova Saar.

Andrea Bocelli ja Annely Peebo Foto: AIVAR KULLAMAA
Andrea Bocelli ja Tanja Mihhailova SaarFoto: Stanislav Moškov

Samal teemal

20.08.2019
GALERII | Andrea Bocelli andis Tallinna lauluväljakul kontserdi
10.08.2019
Andrea Bocelli: „Ma sain kuulsaks pärast seda, kui paljud uksed olid minu ees sulgunud."
18.03.2019
Maailma võimsaim naissopran Sarah Brightman tuleb müstilise sõuga Eestisse
26.10.2018
Andrea Bocelli Tallinna kontserdi piletid on nüüd müügil

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee