Iris Janvieri moemaja koostöös Piret Puppartiga jutustas muinasjutu tuhandest ja kahest polaarööstFoto: Jörgen Norkroos
Anu Saagim | Video: Jörgen Norkroos 18. oktoober 2018 22:23
Eesti moe tähtsündmus Tallinn Fashion Week leiab sel sügisel aset 17.–20. oktoobril Kultuurikatlas ning esitleb kodumaist moodi juba viieteistkümnendat korda. Suurejooneline ja kahtlemata vaatemänguline moenädal toob nelja päeva vältel lavale 23 moelooja ja -brändi kõige uuemad kollektsioonid.

Iris Janvieri uues kollektsioonis võtab maad jutustus tuhandest ja kahest polaarööst - sügavad toonid, virmalistelt laenatud voogavad jooned ja otsekui taevakehadelt näpatud sära moodustavad Eesti naise sügisesse elu-ollu imeliselt passiva tuumiku.

Lõigetes võib tajuda mõningasi vihjeid põhjala traditsioonilistele kasukatele, mis linliku moepitseri all kohe silma hakata ei pruugigi. Näha saab nii puhast värvi kui litterpindu ja seda tundlikult balansseerivat musta.

Mõtte võib seekordsel etendusel lasta lendu nii tempokasse linnatulede rägastikku kui jõuda meditatiivsesse kargusest pakatavasse tundrasse. Iris Janvier jääb visuaali küllusele vaatamata siiski truuks oma praktilisele, ent novaatorlikule käekirjale ja keha embavale kangavalikule.

Lisaks Iris Janvieri põhikollektsioonile, mis müüb end edukalt juba üle maailma, on Tallinn Fashion Weeki moeetendusele kaasatud ka capsule-kollektsioon, mis on sündinud koostöös andeka moedisaineri Piret Puppartiga.

Vaata videot!

Tallinn Fashion Weeki programm:

Kolmapäev 17.10

18.00 WOOM

20.00 Kaubamaja esitleb: Kuldnõel 20

Neljapäev 18.10

18.00 Al Meta, August

19.30 Iris Janvier

21.00 Kirill Safonov

Reede 19.10

18.00 Diana Arno, Piret Kuresaar

19.30 Riina Põldroos, Ketlin Bachmann, Aldo Järvsoo

21.00 Tallinn Dolls

Laupäev 20.10

17.00 Woolish, Gita Siimpoeg