Saund

FOTOD | Raul Vaigla: me ei teinud bändi sellepärast, et tüdrukutele meeldida (9)

Jaanus Kulli, 18. oktoober 2018, 18:52
Foto: Teet Malsroos
„Mida on öelnud Mick Jagger: „Rock´n roll on kolm duuri, pluss energia. Polegi rohkem vaja. Kogu rokkmuusika alus on bluusiharmoonia,“ tõdes järjekordsel Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtul Maarjamäe lossi tallihoones Tiit Kõrvits. Seekord olid publiku ees kolm legendaarset kitarristi – lisaks Kõrvitsale ka Tiit Paulus ja Raul Vaigla.

Õhtu juht Sten Teppan juhatab kohtumise sõnalise poole sisse küsimusega, millised olid esimesed pillid, millega poisid mängima õppisid. Tiit Paulus märgib, et ühes asjas tuleb kohe kokku leppida: „Kas kitarrist enne või pärast biitleid. See on väga printsipiaalne küsimus. Sest pärast biitleid oli asi väga lihtne. Kitarr saeti kapiuksest välja ja oligi kõik. Ent mina olin võetud muusikast sisse veel enne biitleid ja kui biitlid tulid, tõid nad minu jaoks kaasa vaid pikad juuksed. Sellest ei pääsenud. Mina olin pigem svingi poiss. Ja minu esimene kitarr oli seitsmekeelne – neid ikka poes müüdi. See sai tehtud kuuekeelseks, värvitud mustaks ja kõlakasti serva veetud valged jutid, sest see oli tolle aja mall. Ühe keele pidi pillil maha võtma, sest poes müüdavad seitsmekeelsed pillid olid  nn vene häälestusega. Kuuekeelne aga hispaania häälestusega. See oli see vahe,“ selgitab Paulus.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

29. jaanuar 2019, 11:38
TEENETEMÄRK 2019 | Raul Vaigla: edevaks ma ordeniga ei lähe
4. mai 2017, 11:25
GALERII | Kuulsuste Koja kohtumisõhtu punkarite Tõnu Trubetsky, Villu Tamme ja Peeter Volkonskiga
5. oktoober 2015, 07:00
"Kuulsuste Kojaga on mitu muusikut oma südant valutanud."

9 KOMMENTAARI

n
nii ongi 20. oktoober 2018, 07:26
Kui Sina ei teinud, et tüdruk olemas, siis see ei tähenda, et teised ei teinud...
o
on 18. oktoober 2018, 21:53
bändi tegemise boonus , et tüdrukud tulevad ise mehi meelitama...kui kolm pruuti vanasti peol oli veel kuidagi lahendatav siis neljaga olid tupikus, ei pääse kuhugi-keegi pidi ju ilma jääma...
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee