Inimesed

Vaata, kus asub Harry ja Meghani laps Briti troonipärimisjärjekorras (3)

Ohtuleht.ee, 17. oktoober 2018 12:54
Prints Harry ja hertsoginna Meghan 3. oktoobril. Foto: AP/Scanpix
Millised šansid on prints Harry ja hertsoginna Meghani tulevasel lapsel tõusta Ühendkuningriigi troonile? 

Kevadel sündiv maimuke platseerub Briti troonipärimisjärjekorras seitsmendale kohale. Sel puhul avaldati Instagramis kuningliku sugupuu uus välimus.

Prints Harry esiklaps lükkab oma vanaonu, Elizabeth II keskmise poja prints Andrew' (58) järjekorras kaheksandale kohale. Kuna järgnevad Andrew' tütred Beatrice ja Eugenie, langeb kuninganna noorim poeg prints Edward esikümnest lausa välja. Ent kes on nimekirjas prints Harry esmasündinu ees?

1. Prints Charles

Nii kaua kui 69aastane prints Charles pole Briti ajaloos ükski troonipärija pidanud võimule pääsemist ootama. 14. novembris 70 aasta juubelit tähistav Charles on Walesi printsi ehk troonipärija tiitlit hoidnud 1958. aastast peale. Kuid erinevalt näiteks Madalmaade kuningannast Beatrixist, kes viis aastat tagasi loovutas trooni poeg Willem-Alexanderile, ei paista Elizabeth II-l (92) olevat vähimatki tahtmist platsi Charlesile vabastada. 

2. Prints William

Oma isa surma või troonilt tagasiastumise korral saab uueks monarhiks tema ja kadunud printsess Diana vanem poeg prints William (36). 

3. Prints George

Prints Williami järel pärib trooni tema ja hertsoginna Catherine'i esmasündinu, tema kuninglik kõrgus prints George Alexander Louis Windsor (5). 

4. Printsess Charlotte

5. Prints Louis

Williami ja Catherine'i kolmas laps, tänavu aprillis ilmavalgust näinud prints Louis Arthur Charles Windsor on troonipärimisjärjekorras viies.

6. Prints Harry

Prints Henry Charles Albert David (34) kui tulevase troonipärija Williami noorem vend on saanud elada märksa muretumat elu kui William. Noorpõlves tublisti möllanud prints Harryst tõotab aga saada tubli pereisa. Koos abikaasa Meghaniga Austraalias visiidil viibiv prints on seal korduvalt tõestanud, et ta saab väikeste lastega oivaliselt läbi. 

Samal teemal

19.00.2019
Printsess Charlotte'il polegi veel perekonnanime?!
03.10.2018
Prints Charles: "Ma hoiatasin plastiohu eest juba 40 aastat tagasi."
01.10.2018
Prints Charles tegi prints George'ile erilise kingi
25.09.2018
Ups! Meghan Markle'i kleidi alt välkus kuninglikul visiidil rõivatüki hinnasilt