Saund

Juba täna! Rainer Ild esitleb debüütalbumit 

Toimetas Terttu Jazepov, 17. oktoober 2018 11:02
Foto: Britt Randma
Kolmapäeval ilmus alternatiivduo Rainer Ildi debüütalbum „Longero & Cheap Chips“. Eksklusiivne esitluskontsert toimub kell 20.30 Erinevate Tubade Klubis.

Rainer Ild on Noortebänd 2017 võidust tuule tiibadesse saanud duo, kuhu kuuluvad ansambli nimiliige Rainer Ild ja trummar Sven Seinpere. Noored kasutavad laval kirevaid vokaalefekte ning žongleerivad erinevate instrumentide vahel.

Samal teemal

Pärast aastast tegutsemist on ilmunud bändi debüütalbum „Longero and Cheap Chips“, mille väljatulekut tähistatakse täna õhtul kontsertpaigas Erinevate Tubade Klubi. Kui lugude autoriteks on peamiselt Rainer ja Sven isiklikult, siis albumi miksis aasta miksija tiitliga pärjatud Bert Prikenfeld.

Noored on tänasel hommikul eriti põnevil. „See päev jääb küll igavaseks meelde! Meie oma „beebi“ on ametlikult väljas! See võib kõlada veidi naljakalt, kuid päriselt on nii teistmoodi tunne enda elu esimest albumit füüsiliselt käes hoida,“ selgitab õhinaga omanimelise duo solist Rainer Ild. Trummar Sven Seinpere lisab: „Nüüdseks huvitab mind, mis saab pärast tänast, kui plaat on kõigile kuulamiseks avalik ja poelettidel saadaval. Natukene on tunne, et bänd on saanud täiskasvanuks ning meie suund oleks justkui nagu olemas, kuhu astuda. Sisimas tean, et see on alles algus ning parem on veel ees.“

Humoorikate vimkade poolest tuntud Rainer Ild on oma lühikese tegutsemisaja jooksul jõudnud nii Eesti Muusika Auhindade kui Kuldmuna gala, Intiskurmu, Õllesummeri ning mitmete teiste festivalide lavadele. Tegemist on artistiga, kelle lavaline sõu ning teatraalsus on tähelepanu saanud nii meedias kui ka fännide südames, seega ütlevad noormehed ühest suust: „See rõõmustab meid meeletult, kui meie muusikat kuulate, kuid soovitame väga meie kontsert oma silmaga vaatama tulla. See on teistmoodi. Ja pärast kontserti anname meelsasti värsketele albumitele autogramme.“

Et tänane päev veelgi meeldejäävamaks teha, otsustas duo korraldada sokipeo. Esimesed kiiremad saavad uksel soetada spetsiaalselt täna õhtuks loodud bändisokid, kuid loomulikult on kõik oodatud ka oma põnevate värviliste lemmikutega. Esitluskontsert on vanusepiiranguta. Uksed avatakse 20.30 ja Rainer Ild on laval kell 21.00. Piletid saab osta Piletilevi eelmüügist.

Samal teemal

12.05.2019
VIDEO | PANE SILM PEALE! Rainer Ild lasi välja järjekordse pöörase video
18.09.2018
GALERII | Rainer Ildi plaadiesitlus tõi kohale muusikute koorekihi
13.09.2018
Rainer Ild tähistab debüütplaadi ilmumist omanimeliste sokkidega
06.08.2018
VIDEO | Noortebändi võitja Rainer Ild andis sünnipäeva puhul välja uue loo