Tele

„Inglite aeg” ootab abivajajate lugusid veel kaks nädalat 

Televeeb, 17. oktoober 2018 09:25
Foto: TV3
Headel Eesti inimestel on viimane võimalus jagada lugu abivajavast pereliikmest, sõbrast või tuttavast, sest kirju ja kõnesid oodatakse oktoobrikuu lõpuni. Saatejuht Keili Sükijainen julgustab kõiki inimesi märkama ja aitama ning oma murest juba täna rääkima, ükskõik, kui suur või väike see tunduda võib.

"Meie eesmärk on leida Eestimaa pealt üles inimesed, kes seisavad tõepoolest silmitsi tohutu ebaõigluse ja raske saatusega ning pakkuda neile lahendust. Telesaate tootmine võtab oma aja, seega tahame olla valmis," kommenteerib Sükijainen.

Samal teemal

Keili kergitab ka saladuseloori, et mitmed saates olnud abivajajad on heade Eesti inimeste abist peaaegu ilma jäänud, sest pole julgetud oma lugu televisioonis jagada. "Eelmisel aastal aitasime väikest Juss-Mathiast, kelle ema kartis oma lugu terve Eestimaa ees jagada. Õnneks võttis meiega ühendust nende sugulane ning täna mõistavad vanemad, et üks väike intervjuu aitas nende perekonda tohutult. See on vähim, mida nad oma lapse heaks teha said. Veel aasta tagasi ei osanud vanemad unistadagi, et nende pisike poeg sööb kunagi midagi peale püreetoidu, kuid täna nõuab ta juba šokolaadi ja liha. Samuti on neil uus avar ning soe kodu - ja seda tegi Eesti rahvas!" sõnab Sükijainen.

Keili usub, et mida aasta edasi, seda rohkem on "Inglite aeg" aidanud ka meie ühiskonda parandada ja seda paremaks muuta. Inimesed panevad tähele, mis toimub nende kogukonnas ja julgevad ise abi pakkuda. See on suurim heategu. 

"Mõned aastad tagasi aitasime vanematest ilma jäänud koolipoiss Ristot, kes oli täiesti terve ja tubli noormees, kuid oleks toetuseta jäänud ilma oma unistusest minna pealinna ülikooli. Ta poleks ise julgenud kunagi meie poole pöörduda, sest pealtnäha ei olnud tal ju midagi viga. Mina usun, et ükski noor ei peaks jääma ilma oma unistustest lihtsalt seetõttu, et saatusel on nii karmid keerdkäigud. Täna on Risto tohutult tänulik oma klassikaaslastele, kes võtsid kokku julguse pöörduda "Inglite aja" saate poole. Saates annetatud rahaga sai Risto omale Tallinnas korteri ning omandab edukalt kõrgharidust," räägib Keili.  

Eelmisel aastal kogus "Inglite aeg" abivajajate toetuseks rekordiliselt 321 190 eurot ja on oluline nentida, et see on ainus heategevussaade, milles kogutud summa läheb võrdselt jagamisele saates osalenud abivajajate vahel. 

Palun märka abivajajat – kui oled ise hädas või tead kedagi, siis anna temast märku juba täna. Kirjuta meile aadressil aita@tv3.ee või helista telefonil 5504881. Rohkem infot leiab TV3 kodulehelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee