Tele

„Panga“ produtsent: USA kanali programmidirektorile meeldis sari väga 

Terttu Jazepov, 16. oktoober 2018 14:58
Paul AguraiujaFoto: Tiina Kõrtsini
„Panga” edulugu ei lõppe, sarja hakatakse näitama lisaks Soomele ja Lätile ka Ameerikas.

Eesti telesarja „Pank” tootja Itamambuca Filmproduction, Briti levifirma Videoplugger ja USA televõrk MHz Networks allkirjastasid lepingu, mille järgi hakatakse sarja näitama USA telekanalites, vahendab Postimees.

Samal teemal

Sarja produtsent Paul Aguraiuja sõnab Õhtulehele, et sellise pakkumiseni pole võimalik ise jõuda. „Meie jõudsime sinna tänu Suurbritanniast pärit kogemustele ja kontaktidele,” selgitab ta.

„Ameerika kanali programmidirektor on näinud sarja esimest kolme osa ja selle põhjal tegi ta oma otsuse,” sõnab Aguraiuja, et mehele meeldis sari väga.

Juba enne ETV-s linastumist on sarja saatnud tõeline edu. On öeldud, et „Pank” jääb ühe hooajaga seriaaliks ja teise hooaja mõtteid produtsendi sõnul veel ei mõlgutata, kuigi sarja õigused on juba kolmele väliskanalile müüdud. „Selle üle on veel liiga vara spekuleerida. See, et sarja on müüdud praegu kolme välisriiki, ei ole üldse veel palju.”

Aguraiuja annab lootust, et kokkuleppeid sõlmitakse veelgi. „Töö käib intensiivselt ja nii mina kui meie Suurbritanniast pärit müügiagent tegeleme iga päev sellega, et leida oma seriaalile laias maailmas veel mõni kanal.”

Samal teemal

30.01.2019
Eesti kalleim teleseriaal „Pank“ on töötajatele võlgu kümneid tuhandeid eurosid
01.11.2018
„Panga“ stsenarist Tarmo Jüristo: Erkki Raasuke „Panga“ tegemisest midagi head ei arvanud
26.10.2018
FOTOD | „Panga” teine osa üllatas lesbistseeni ja paljaste ihudega
23.10.2018
Rein Lang kritiseerib ERRi tegevust: kas selline amokijooks vaatajate nimel on nii oluline?