Film

ARVUSTUS | Tahmanägu Aasias ehk miks see film üldse meile kinno toodi? (4)

Dannar Leitmaa, 16. oktoober 2018, 12:52
Filmi peategelane ei jõua kuidagi ära imestada, et tal on jubedalt rikas mees, kes ei tahagi teda kinni siduda ja piitsutada.Foto: Forum Cinemas
Nüüd on neid filme kaks, millelt ma olen keset filmi ära kõndinud. Saage tuttavaks, "Crazy Rich Asians".

Ühesõnaga esialgu on vaene majandusdoktor ja tema poiss-sõber. Korraga tuleb poiss-sõbrale, kes on väga armas, aga väga kokkuhoidlik, kutse sõbra pulma ja ta mõtleb, et võtab enda armsa majandusdoktori Singapuri enda perekonnaga tutvuma.

Majandusdoktor muidugi ei tea, et tema poiss-sõber on umbes kogu Aasia kõige rikkama perekonna liige Nick Young. Muudkui imestab, et "ohmygod, kui ilusad esimese klassi sviidid on lennukis" ja "issand, kas sa oled rikas" ja "kas me saame seda ikka lubada", et siis sviidis armsalt musitada ja end muretuna tunda.

Ja siis jõuavad nad Singapuri, kus tehakse ilus külastus kohalikule söögiturule, kus räägitakse pikalt, et milline imeline kultuur seal peitub ja siis süüakse ja tehakse "oh, see on maailma parim söök". Enne seda muidugi imestatakse, et "oh kui ilus lennujaam siin Aasias on, meil NY-s on selline kole" ja sõidetakse imelise ilusa ilmaga, juuksed lehvimas. Kõikjal on muidugi endale koha ostnud mitmed suurfirmad, kelle riistad on kõik megadisainiga.

Aga kõik pole nii pilvitu, sest teised Nick Youngi pereliikmed on tegelikult väga rikkad ka ja nemad pole nii tagasihoidlikud ja üleüldse tahab pere matroon, et mees ikka abielluks mõne enda seisusest tegelasega, mitte mingi vaese majandusdoktoriga. Ainus toetaja on neil Nicki õde, kellel on ka lihtinimene abikaasaks, kes on väga tähtis sõjaväelane olnud, aga nüüd on suure firma tegevjuht, aga ka ikkagi maruvaene, sest naine peab tema eest varjama, kui ta ostab 1,2-millised Birma kõrvarõngad. Aga mitte seepärast, et ta mees pahane oleks, kuid tal on endal piinlik, et ta nii rikas on ja nii palju asju ostaib, sest tema ideaalse sixpackiga mees on väga romantiline, aga tunneb end vaese sõjaväelase ja tegevjuhina äkki veidi ebamugavalt.

Ühesõnaga sel hetkel mul aitas. Ohkasin, võtsin asjad ja kõndisin minema. Ma olen neid 90-ndate stiilis Tahmanägusid ja Ka rikkad nutavad asju näinud küllalt. Tõsi, seal oli ikka tõeliselt vaene naine ja rikas mees, aga siin on veidi vähem vaene majandusdoktor ja väga rikas mees. Keegi ei anna kellelegi piitsa ka, mistõttu pole film isegi "50 halli varjundi tasemel", vaid selline leebem variant. Kedagi paljalt ka ei näe, lihtsalt kõik on rõõmsad, et nad on nii rikkad, aga kahjuks on ikka vana põlvkond natuke tagurlik ja üleüldse. Lõpuks tõenäoliselt ikka lepitakse ära ja vaene majandusdoktor saab sõrmuse sõrme ja trullallaa.

Rotten Tomatoes annab filmile 92 prossa, aga ilmselt seepärast, et muidu tunduks asi rassistlik, sest kuidas saab öelda sitast filmi kohta, kus on peaosas asiaadid. Mitte, et viimasel aastal pole umbes iga kolmas USA film toimumas kas osaliselt või täielikult Aasias ja näitlejate seas on ka alati keegi Aasiast. Äkki võiks meil ka hakata tegema filme laiematele turgudele? Näiteks Põrgu Jaani asemel võiks olla Põrgu Liu ja saaksimegi selle äkki Kadri Simsoni kaudu Aasiasse maha müüdud?

Hinde jätan sedakorda panemata, sest poole tunni järel oleks seda ebaõiglane teha.

Samal teemal

19. oktoober 2018, 17:08
FILMISAADE „DUUBEL“ | Film, mille tõttu me keset seanssi kinosaalist välja kõndisime

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee