Embassy of Fashion - Riina Põldroos, Aldo Järvsoo, Ketlin BachmannFoto: Tatjana Iljina
Anu Saagim | Tatjana Iljina 15. oktoober 2018 12:44
Eesti moe tähtsündmus Tallinn Fashion Week leiab sel sügisel aset 17.-20. oktoobril ning esitleb kodumaist moodi juba viieteistkümnendat korda. 

Meie käisime uudistamas Eestimaa ühe tuntuima rõivabrändi Embassy of Fashion valmistumist moeaasta suursündmuseks. Selle brändi alla on koondunud rõivadisainerid Riina Põldroos, Aldo Järvsoo ja Ketlin Bachmann ning ehtekunstnik Tanel Veenre.

Vaata täpsemalt videost, mis Embassy of Fashioni ateljee tagatubades toimub!

Embassy of Fashion - Riina Põldroos Foto: Tiina Kõrtsini

Neli päeva kestev Tallinn Fashion Week toob lavale 23 moeloojat ja -brändi ning heidab pilgu ka Eesti moe tulevikutalentidele. Moenädala avapäeval leiavad aset suurejoonelised Kuldnõela ja Hõbenõela galad, mis tähistavad sel aastal igati uhket juubelit, üle antakse kahekümnes Kuldnõela auhind. 

Embassy of Fashion

"Tallinn Fashion Weekist on aastatega kujunenud siinse moemaastiku vaieldamatu tähtsündmus ning mul on hea meel, et Eesti mood kõnetab nii kodumaist publikut kui ka moenädala väliskülalisi," sõnab ürituse peakorraldaja Anu Kikas. "Seekordse Tallinn Fashion Weeki teeb kahtlemata eriliseks Kuldnõela juubel. Sel aastal anname üle kahekümnenda Kuldnõela auhinna, mis näitab, et oleme aastate jooksul Eesti moele kindlasti oma märgi jätnud. Ühtlasi tasub mainida, et tegemist on igati unikaalse auhinnaga, millesarnast ei leidu ka meie lähiriikides," lisab ta.

Embassy of Fashion

Sügisese Tallinn Fashion Weeki avalöök leiab aset 17. oktoobril, mil lavale astub põhjamaiselt karget stiili viljelev moebränd WOOM. TFW avatendusele järgneb aga suurejooneline, kahekümnendat juubelit tähistav Kuldnõela gala, mida esitleb Kaubamaja ning mille raames tunnustatakse siinse moemaastiku kõige säravamaid tähti.

Eesti ihaldatuim moedisaini auhind Kuldnõel antakse silmapaistvale moedisainerile või kaubamärgile loomingulise järjepidevuse eest vähemalt viimase viie aasta vaates ning selle nominentideks on Kristel KuslapuuHanna Haring moebrändiga Monton ja Kriss Eglite kaubamärgiga New Vintage by Kriss. Lisaks Kuldnõelale antakse üle ka Hõbenõel, millega tunnustatakse viimase aasta meeldejäävaimat panust meie moeellu ning mille nominentideks on sel aastal Katrin AasmaaLiisa Soolepp ja Inga Vatsk-Laasner rõivabrändiga I V L.

Tallinn Fashion Weeki teisel päeval astuvad moepubliku ette Al MetaAugustIris Janvier ja Kirill Safonov ning kolmandal päeval Diana ArnoPiret KuresaarRiina PõldroosKetlin BachmannAldo Järvsoo ja Tallinn Dolls. Sügisese moenädala viimast ehk neljandat päeva jäävad lõpetama WoolishGita SiimpoegKirivooBRAND NO.8Alexanderling ning Mammu Couture.

Lisaks TFW põhiprogrammile heidab sügisene moenädal pilgu ka Eesti moe tulevikutalentidele - Tallinn Fashion Weeki raames jõuab Kultuurikatla Katelde saali näitus, mis toob kokku noorte moeürituse MoeP.A.R.K erinevate vanuserühmade võitjate tööd. Näituse külastamine on kõikidele huvilistele tasuta.


Tallinn Fashion Weeki programm:
 
Kolmapäev 17.10
18.00 WOOM
20.00 Kaubamaja esitleb: Kuldnõel 20
Neljapäev 18.10
18.00 Al Meta, August
19.30 Iris Janvier
21.00 Kirill Safonov
Reede 19.10
18.00 Diana Arno, Piret Kuresaar
19.30 Riina Põldroos, Ketlin Bachmann, Aldo Järvsoo
21.00 Tallinn Dolls
Laupäev 20.10
17.00 Woolish, Gita Siimpoeg
18.30 Kirivoo, BRAND NO.8
20.00 Alexanderling, Mammu Couture

Embassy of Fashion - Riina Põldroos, Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmann; Reet Härmat; Anu Saagim Foto: Tiina Kõrtsini

Tallinn Fashion Week leiab aset 17.-20. oktoobril Kultuurikatlas.