Inimesed

Kalma saun: täiesti legaalne kaiff juba 90 aastat (7)

Mart Soidro, 12. oktoober 2018, 21:00
SAUNAKLUBI SAUNIIDID: Koolmeister Vootele Hansen, literaat Mart Soidro ja kirjanik Tarmo Teder on viimased kümme aastat kõik oma kolmapäevaõhtud Kalma saunas veetnud.Foto: Teet Malsroos
Eesti vabariigi juubeliaasta on täies hoos ja ei möödu nädalatki, kui mõni institutsioon või inimene ei saaks saja-aastaseks. Peomöllus ei tohi aga unustada neidki, kes liidritele kuklasse hingavad ja kel kümnes aastakümme alles käib. Näiteks Arnold Rüütlit, kes sai 10. mail 90aastaseks. Ja Kalma sauna, mis saab sama vanaks eeloleval nädalal.

Ühel septembrikuu kolmapäeval inspekteerisid kolm saunalist (Tarmo Teder, Vootele Hansen ja allakirjutanu) Kalma puuküttega sauna. Vahelduse mõttes, sest tavaliselt käivad sauniidid – nii me üksteist kutsume! – tunnisaunas. Kohe vestluse alguses liitus meiega radioloog Urmas Krass, suur ja jämeda häälega mees, kes on Kalma sauna püsikunde olnud juba üle 30 aasta.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

13. september 2018, 18:00
MEES JA TERVIS | Mees ja õlu – lahutamatu sümbioos või parasiitne kooselu?
7. september 2018, 22:27
TV3 VIDEO | 5miinust: sa võid Toobali juures käia, aga ära sauna mine
3. september 2018, 15:38
Vana või uus? Maakodu sauna renoveerimise ja ehitamise põhitõed

7 KOMMENTAARI

a
Alar 1 13. oktoober 2018, 07:30
[Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele.]
s
Sookoll 12. oktoober 2018, 23:51
Soovolinikul - kes peaks tasandama ühiskondlikku ja soolist ebavõrdsust -, tekiks Kalma sauna minnes ilmselt hetkeline dilemma - millegipärast on meestele saun kallim kui naistele. Aga samas ma ka ühtlasi arvan, et see oleks "tühiasi". Niikaua, kui see vastupidi ei ole.
Loe kõiki (7)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee