Saund

Kes on veel tuntud vene bändid Eestis?

Venekeelne räpipunt Catapulta: meid kuulavad enamuses eestlased (6)

Jevgenia Zõbina, 13. oktoober 2018 00:01
KLÕPS PRESIDENDIGA: Räpparid MF Lef (vasakult teine) ja Magnum Pi (keskel) koos president Kersti Kaljulaidi ning roosiaia esinemiseks appi tulnud muusikute Mikk Simsoni (vasakul) ja Pavel Abrossimoviga.Foto: Karin Kaljuläte / Delfi

„Pagana äge, aga mitte midagi ei saa aru!“ Seda on eduka kohaliku vene bändi Gorõ Lana liikmed pärast kontserte sageli kuulnud juba 15 aastat. Räpparid Lev ja Pavel tunnistavad, et suurema osa nende publikust moodustavad just eestlased, kes sõnadest küll aru ei saa, kuid püüavad muusikalis-energeetilist kaifi. Nüüd käivitavad Gorõ Lana poisid paralleelset projekti Catapulta.

Märtsis said Gorõ Lanast tuntud sõnameistrid MF Lef (Lev Gruznov) ja Magnum Pi (Pavel Botšarov) ning nendega liitunud rütmiprodutsent LowK (Sergei Himenkov) valmis Catapulta esimese kauamängiva „Бадминтон“ („Sulgpall“). Augustis esines uus punt juba roosiaia vastuvõtul presidendile.

Kuidas te roosiaeda sattusite?

Pavel: Meile tuli kutse presidendi kantseleist.

Milliseid emotsioone see teis tekitas?

Pavel: See üritus oli pühendatud taasiseseisvusele. Minu eestlastest sõprade jaoks oli see väga suur sündmus. Mina ise sellest nii suurt elevust ei tundnud.

Isegi ei närveerinud?

Lev: Natuke ikka. Oleme siiamaani esinenud peamiselt pidudel ja ööklubides, seekord oli aga nii suurejooneline õhkkond!

KLÕPS PRESIDENDIGA: Räpparid MF Lef (vasakult teine) ja Magnum Pi (keskel) koos president Kersti Kaljulaidi ning roosiaia esinemiseks appi tulnud muusikute Mikk Simsoni (vasakul) ja Pavel Abrossimoviga. (Karin Kaljuläte / Delfi)
Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.08.2018
Roosiaia vastuvõtul esinenud ansambli Catapulta liige: igaüks tahaks presidendile oma muusikat mängida
07.03.2015
Apoliitiline eestivene bänd Junk Riot ahmib inspiratsiooni elust: seks, kurbus ja tülikad naabrid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee