Inimesed

Mustkunstnik: ühel sõul kukkus tüdruku peopessa mündi asemel suur higitilk (4)

Terttu Jazepov, 12. oktoober 2018 11:29
ÜLE 900 KAARDIPAKI: Richardil on aastate jooksul trikkidele kulunud üle 900 kaardipaki ning mitukümmend tuhat eurot.Foto: Tiina Kõrtsini
„Minu meelest on inimestega manipuleerimine mustkunstnike üks tähtsamaid oskusi nagu ka igasugustel selgeltnägijatel, tähetarkadel ja soolapuhujatel. Ka minu enda suurim eeskuju on Igor Mang. Mustkunstnikel ja tähetarkadel on palju ühist, mõlema tähtsaimad tööriistad on käed,” naerab mustkunstnik Richard Samarüütel (27).

Samarüütli huvi mustkunsti vastu sai alguse 2005. aastal – samal aastal, kui teleekraanid vallutas Jürgen Veberi saade „Trikimees”. „Sel ajal oli Eestis üldse suur mustkunstibuum, sest Veber innustas paljusid noori meelepettel põhinevate trikkidega tegelema. Mina üks nendest polnud ja mind mustkunst ei huvitanud. Olin mustkunsti näinud ainult telekast ja enda meelest olin väga nutikas poiss ning paljude trikkide puhul arvasin aru saavat, kuidas see käib. Kui ma aru ei saanud, süüdistasin filmitrikke või kokkumängu,” meenutab noormees, kes on Tallinna Tehnikaülikoolis õppinud hoopis informaatikat.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.02.2019
ÕL VIDEO | Sõus „The Illusionists“ osalev manipulaator Yu Ho-Jin: vanemad ei lubanud mul mustkunstiga tegeleda
04.10.2018
Nädalavahetusel selguvad tänavused Noortebändi finalistid