KiRiVOO brändi asutaja ja kunstiline juht on Ines Karu-SaloFoto: TFW
Anu Saagim 10. oktoober 2018 17:51
Eestimeelne ja elegantne mahemoe bränd KiRiVOO esitleb Tallinn Fashion Weekil kaht ajatut, naha- ja keskkonnasõbralikest kangastest loodud disainerkollektsiooni "Apolline" ja "SuSi".

"Apolline" on loodud suunaga enesekindlale, aktiivsele ja julgelt naiselikku stiili hindavale naisterahvale. "SuSi" kollektsioon on inspireeritud Põhjamaa hingest ja Eestile omasest hallist värvist, mis saadab meid igal aastaajal.

Hallikeseks ehk susiks kutsutakse põhjamaisete metsade kuningannat, halli emahunti. Susi esineb tihti meie folklooris ning sümboliseerib tarkust ja jõudu, kellesse suhtutakse alati lugupidamise, kartuse ja uhkusega.

"SuSi" kollektsioon on loodud tänapäeva naisele, kes elab ja liigub linnas, kuid pole unustanud ürgset sidet maa ja metsaga.

KiRiVOO kollektsioonid on disaininud Kristiina Jeromans ("Apolline") ja Liisi Tui ("SuSi"). Mõlemad disainerid on Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala lõpetajad ja oma loominguga silma paistnud ERKI Moeshow'l.

Kollektsioonid on valmistatud orgaanilisest puuvillast, bambuseviskoosist ja kanepikangast. Jeromansi disainitud rõivaid on tuntud nägudestkandnud Tanja Mihhailova ning Tui rõivakunsti on aidanud promoda Ingrid Margus.

KiRiVOO sündis aastal 2015. Brändi asutaja ja kunstiline juht on Ines Karu-Salo, kes onkaubanduse alal tänaseks töötanud üle 13. aasta. Brändi esimene disaner naisterõivastekollektsioon "Tähk" jõudis London Fashion Week raames esitllusele 2017. aasta kevadel. Brändi nimekamaks ärikliendiks on Hilton Tallinn Park hotel, varasemat moekollektsiooni on edasi müünud LAV Organic Lifestyle ja Store Tallinn butiigid ning turuplatvormid atMayfair ja Harper (endine YourFittingRoom). KiRiVOO kollektsioone saab osta ka brändi enda veebipoe kirivoo.com kaudu.

Tallinn Fashion Week leiab aset 17.-20. oktoobril Kultu urikatlas ning KiRiVOO etendus toimub 20. oktoobril kell 18.30. TFW piletid jõuavad müügile 1. oktoobril ja on saadaval Piletilevis.

Tallinn Fashion Weeki programm: 

Kolmapäev 17.10

18.00 WOOM

20.00 Kaubamaja esitleb: Kuldnõel 20

Neljapäev 18.10

18.00 Al Meta, August

19.30 Iris Janvier

21.00 Kirill Safonov

Reede 19.10

18.00 Diana Arno, Piret Kuresaar

19.30 Riina Põldroos, Ketlin Bachmann, Aldo Järvsoo

21.00 Tallinn Dolls

Laupäev 20.10

17.00 Woolish, Gita Siimpoeg

18.30 KiRiVOO, BRAND NO.8

20.00 Alexanderling, Mammu Couture

Sügisese moenädala esitlejaks on Absolut ning ürituse toimumisele aitavad kaasa ka Goldtime, Kaubamaja, DHL, Freixenet, Audi, Valge Klaar, Arensburg, Kevin.Murphy ning Sokos Hotel Viru. TFW meediapartner on Õhtuleht.