Inimesed

Peeter Volkonski ema Helvi Jürisson: „On inimesi, kes võtavad oma lapsepõlve vanadusse kaasa, ja neid, kes ei võta.“ (13)

Rainer Kerge, 10. oktoober 2018 15:36
Helvi Jürisson.Foto: Aldo Luud

„Praeguse ajani huvitab mind kõik see, mis toimub taevas,“ ütleb Helvi Jürisson. Daam, kes õppis astrofüüsiku asemel tuberkuloosiarstiks, aga on tuntud hoopis kui luuletaja ja tõlkija. Tal on kaks last: poeg Peeter Volkonski ja tütar Kerttu Soans – mõlema iseloomustamiseks võib muu hulgas kindlasti kasutada ka definitsiooni: kirjanik. Helvi Jürisson sai reedel 90 aastat vanaks, täna tähistab ta seda pidulikku sündmust kirjanike liidu maja musta laega saalis. Siin on väike kaleidoskoop tema elust.

Kuidas võõras onu Pätsi pildi peale sülitas

Kui Helvi Jürisson sündis, oli Tammsaarel „Tõde ja õigus“ alles pooleli. Hitler ei uskunud veel ise ka päris kindlalt, et võimule pääseb, ning aatomipommi ei osanud karta ükski kindral. Mida Helvi Jürisson oma lapsepõlvest mäletab?

„Mina olin ainuke laps perekonnas. Isa oli ehitusinsener, ema küll koju jäänud, aga enne töötanud Tallinna sadamas sekretäri-masinakirjutajana – tema suhtles personaalselt kaptenitega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.10.2018
GALERII | Peeter Volkonski ema Helvi Jürisson esitles uut raamatut

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee