Inimesed

Kunstnik Kirke Kangro Banksy hävinud maalist: kunstnik võib materjalina kasutada ka ostjat (8)

Toimetas Katharina Toomemets, 9. oktoober 2018, 09:02
Kirke KangroFoto: Teet Malsroos
Möödunud nädalal šokeeris kunstisõpru tänavakunstnik Banksy, kelle Londoni Sotheby'se oksjonimajas 1,14 miljoni euroga müüdud maal "Tüdruk õhupalliga" end pärast oksjonihaamri langemist ise hävitama kukkus.

Banksy riputas sotsiaalmeediasse ka video sellest, kuidas ta varem maali raami sisse paberipurustaja paigaldanud oli. 

Samal teemal

"Saime osa sellest, et kunstnik võib materjalina kasutada mida iganes, ka oma ostjat," rääkis EKA vabade kunstide teaduskonna dekaan, professor Kirke Kangro "Ringvaates", vahendab Menu. "See teos juba kätkeski iseendas seda raha, mida teose eest saab maksta. Banksy ette planeerides ja selle paberihundi sinna alla installeerides arvatavasti ootas seda hetke. Ta võib-olla ei osanud prognoosida, mis täpselt need summad on, mis selle teose eest välja käiakse, aga kindel on see, et ta juba haaras ja võttis kaasosaliseks enda teosesse ka selle ostja."

8 KOMMENTAARI

s
Sentinel 9. oktoober 2018, 10:55
Pealegi, Kirke Kangro võib oma arust "kasutada" keda tahab ja kus tahab, selline tegevus aga ei tee teda ei tuntumaks ega originaalsemaks liivakoogivorpijaks. Banksy aga tekitas ju hoopis kuulsa teose kaasautorluse, mis on tõesti tipptase!
s
Sentinel 9. oktoober 2018, 10:32
Kitsas lähenemine ju. Maal kunstikiibitsejate subjektiivsel hinnangul, lõpetamata teos kunstniku arvates. Teos koosnes ju nii pildist, raamist, lõikurist kui ka performance komponendist. Le destructionnisme créatif avec petite surprise.
Loe kõiki (8)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee