Airi Vipulkumar KansarFoto: Stanislav Moshkov
Toimetas Terttu Jazepov 8. oktoober 2018 22:02
"Emana on mul väga raske mõista seda "beebide äri". Minu jaoks on lapseootus ja lapse sünd püha, midagi imeilusat ja võimsat, ning ma näen igapäevaselt, kuidas me lapsega (lastega) teineteist vajame ja armastusega seotud oleme," jagab Airi Vipulkumar Kansar sotsiaalmeedias oma mõtteid surrogaatemadusest.

"Tean, et surrogaatemadus on juba ammu olnud, aga et seda niimoodi ülistatakse jääb mulle arusaamatuks ja teeb kurvaks. Vaesuse nimel tehakse kõiksugu asju, aga et inimhingedega äritsemine nii moekas ja üllas tegu tänapäeval on, on kurb. Saan aru, kui adopteeritakse laps, kes on juba olemas ja mingil saatuslikul põhjusel vanematest ilma jäänud ning ta saab taas tunda armastavat ja hoolivat kodu ning hoolitsust, aga tellitakse beebi... Oeh," kirjutab viie lapse ema postituses.

Vipulkumar Kansar selgitab ka kommentaarides, et mõtles postitusega, et ei kujuta iial oma last ära andmas. "Emana ei suuda ma aru saada sellest, kuidas ma kannan last oma kehas, tunnetades teda 9 kuud ja lõpuks see esmakohtumine - see side on nii tugev, et ma ei kujuta ennast iial ette last raha eest ära andmas."