Ángela Ponce on esimene transsooline naine, kes Miss Universumi valimisest osa võtab. Foto: AP/Scanpix
Ohtuleht.ee 8. oktoober 2018 10:02
Ángela Ponce (27) teeb tänavustel Miss Universumi valimistel ajalugu: ta on esimene transsooline naine, kes iludusvõistlusest osa võtab. Kuid mitte kõik konkurendid ei tervita hispaanlannat avasüli.

Tänavu juunis Miss Hispaaniaks valitud Ponce ütleb end soovivat kanda missiaastal sallivuse, lootuse ja armastuse sõnumit. 17. detsembril asub ta Bangkokis võistlustulle Universumi kauneima naise tiitli nimel. Kuid Hispaania ajalehe El Pais teatel on vastne Miss Colombia Valeria Morales (20) transsoolise konkurendi vastu sõna võtnud. 

Lõuna-Ameerika kaunitar (all paremal) avaldas teleintervjuus arvamust, et Ponce (vasakul) ei sobi universumi kauneima naise tiitli poole pürgima.

"See iludusvõistlus on mõeldud meile, kes me oleme naisena sündinud," ütles Morales. "Ma usun, et tal tuleb võistlusel osalemisest ainult halba. Meil tuleb tema osalemist austada, aga me ei pruugi tema valimise üle samal arvamusel olla."

Skandaalis on sõna võtnud eriti lõunaameeriklased ja hispaanlased, märgib Ilta-Sanomat. Mitmed on Moralese kommentaari hukka mõistnud ning Ponce poole asunud.

Ka Ángela ise on asunud end kaitsma. Ta ütleb end austavat Moralese arvamust. " Aga ma olen Ángela, olen inimene, olen naine selle mõiste mitmekesisuse piirides, olen transsooline naine. Tahan olla mina ise ja et inimesed austaksid seda."

Hispaania miss lisab, et ta pole kunagi olnud mees. "Olin oma DNAs naine juba enne sündi," väidab ta.

Samal teemal

Kommentaarid  (25)

Miss universumi reeglid sassis ! 9. oktoober 2018 04:32
Siis miss universum tähendab naiste iludusvõistlust, mitte nende, kes arvavad, et on naised !
Sellistele tuleb korraldada oma võistlus !
Eino Taruk 8. oktoober 2018 18:01
Naise DNA'ga inimene sünnib naiseks mitte, seega väide on absurdne. Pehmelt öeldes. Transseksuaal on tihtipeale lihtsalt v4imuhaige kelle haigusnähuks on väär sooidentiteet. Sama hästi võiks mõni hvlluke kandideerida l3hmade iludusvõistlusel eesti Vissiks, kui ta ennas l3hmana tunnetab..
kahtlane 9. oktoober 2018 02:13
jah. Olümpiavõitja kümnevõistluses otsustas äkki, et ta on naine ja võttis ette kõik soovahetamise operatsioonid. Mõtlesin siis täpselt nii, nagu Sa kirjutasid. Nüüd on ta "naine", aga kahjuks ei näe ta naise moodi välja. Ka see miss on täiesti äratuntavalt mees. Kahjuks. Ju see missivõistlus läheb samas suunas nagu eurovisioon. Laul pole oluline, oluline on suundumus.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS