Inimesed

Hispaania transsooline miss ajas Miss Universumi konkurendi marru (25)

Ohtuleht.ee, 8. oktoober 2018, 10:02
Ángela Ponce on esimene transsooline naine, kes Miss Universumi valimisest osa võtab. Foto: AP/Scanpix
Ángela Ponce (27) teeb tänavustel Miss Universumi valimistel ajalugu: ta on esimene transsooline naine, kes iludusvõistlusest osa võtab. Kuid mitte kõik konkurendid ei tervita hispaanlannat avasüli.

Tänavu juunis Miss Hispaaniaks valitud Ponce ütleb end soovivat kanda missiaastal sallivuse, lootuse ja armastuse sõnumit. 17. detsembril asub ta Bangkokis võistlustulle Universumi kauneima naise tiitli nimel. Kuid Hispaania ajalehe El Pais teatel on vastne Miss Colombia Valeria Morales (20) transsoolise konkurendi vastu sõna võtnud. 

Lõuna-Ameerika kaunitar (all paremal) avaldas teleintervjuus arvamust, et Ponce (vasakul) ei sobi universumi kauneima naise tiitli poole pürgima.

"See iludusvõistlus on mõeldud meile, kes me oleme naisena sündinud," ütles Morales. "Ma usun, et tal tuleb võistlusel osalemisest ainult halba. Meil tuleb tema osalemist austada, aga me ei pruugi tema valimise üle samal arvamusel olla."

Skandaalis on sõna võtnud eriti lõunaameeriklased ja hispaanlased, märgib Ilta-Sanomat. Mitmed on Moralese kommentaari hukka mõistnud ning Ponce poole asunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee