Inimesed

Hullutav hääl ja diivalikud kapriisid - Montserrat Caballé oli ehtne primadonna (2)

Triin Tael, 7. oktoober 2018 19:44
EHTNE PRIMADONNA: Ooperiringkondades sahistati, et Montserrat Caballé on kapriisne ja jätab liiga kergekäeliselt esinemisi ära, kuid seda kõike korvas tema imeline lauluhääl. Foto: Reuters/Scanpix

Laupäeval suri 85 aasta vanuses tippsopran Montserrat Caballé, kes tõi 30 aastat tagasi koos Freddie Mercuryga „Barcelonat“ lauldes ooperi popmuusikaedetabelitesse. Lahkus ehtne ja ehk ka viimane vana kooli primadonna, märgib Briti leht Daily Telegraph – ingelliku häälega priske daam, marruajavalt ebausaldusväärne, laisk ja kapriisne, kuigi ka imeliselt soe, vaimukas ja helde.

Reutersi teatel suri Montserrat Caballé oma sünnilinnas Barcelonas Sant Pau haiglas. 2012. aastal Venemaa turneel insuldi üle elanud ning viimastel aastaid terviseprobleemide all kannatanud ooperiprimadonna toodi haiglasse septembri keskel. Kuid veel juuni algul andis majesteetlik diiva – küll ratastoolis istudes – Kremlis koos tütrega kontserdi. Omaksed ei soovinud surma põhjust avaldada, kuid Hispaania meedia teatel oli ooperikuulsus hospitaliseeritud sapipõie tõttu. „Surnud on meie riigi võrratu suursaadik, rahvusvaheliselt tuntud sopran. Tema hääl ja hea süda jääavad alati meiega,“ kommenteeris kurba uudist Twitteris Hispaania peaminister Pedro Sanchez. Valitsusallika teatel saadetakse Caballé viimsele teele täna keskpäeval Les Certsi surnukuurist Barcelonas. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.11.2018
Valehambad, kunstnina ja arvutihääl ehk Kuidas „Mr Roboti“ tähest sai Freddie Mercury
10.10.2018
Montserrat Caballé sängitati oma vanemate kõrvale
06.10.2018
Suri ooperilaulja Montserrat Caballe
22.05.2017
Bändikaaslase hirmus paljastus: Freddie Mercury kaotas aidsi tõttu jala

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee