Inimesed

PILDID | Moedisainer Tim Bluz: kui piima ei tohi juua, siis võib seda kanda  (8)

Anu Saagim, 7. oktoober 2018 12:01
Tim Bluz esitles oma uut loomingutFoto: Photo: Maksim Toome
Eesti moedisainer Tim Bluz näitas oma uut kollektsiooni - iroonilist, piimajõgede ja värvilise nimega Allergic To Milk.

Tim Bluz esitles oma uut loomingut Foto: Photo: Maksim Toome

Disainer ütles, et idee mängida piimatoodete, kangaste ja vormidega tekkis üsna juhuslikult. "Ma rääkisin oma sobivusnõustajaga," ütleb Tim, "See ei olnud esimene kord, kui arutlesime toitumist, kuid mõnel põhjusel selgus, et ma joonin liiga palju piima. Konsultant tuletas meelde, et olen selle toote suhtes allergiline ja soovitas mul mitte kasutada piimatooteid üldse. Mulle ei meeldinud see ettepanek, sest 50% minu päevasest ratsioonist on piim, piimatooted, jogurt, juust, suhkur ja nii edasi. Ma läksin koju ja mõtlesin naljakas mõte: kui ma ei saa juua piima, siis ma kannan seda!"

Samal teemal

Ideest kuni selle teostamiseni läks palju aega - umbes aasta. "Piima suhtes allergiline" detailide kogumine osutus tehniliselt üsna keeruliseks.

"Seal on palju üksikasju, mis on käsitsi valmistatud ja ka enamik kangast valmistati ja tehti tellimustööna," selgitab Tim. "Minu projektis töötas umbes 50 inimest ja ma tahan tänada loomulikult ka "Tere" meeskonda, kes nõustus selle hullu ideega kaasa minema ja uskus minusse."

Tim tunnistab, et töö alguses said vähesed aru, mida ta kavatses luua. Kuid publik võttis kollektsiooni vastu suure entusiasmiga ja osa žedöövritest müüdi kohe peale showd, mis on meie turul suht haruldane. Tim Bluz murdis edukalt stereotüüpe Eesti moekunstis, näidates, kui oluline on moeloomingus huumor. 

Vaata suurt moegaleriid!

Tim Bluz esitles oma uut loomingut Foto: Photo: Maksim Toome

Samal teemal

04.09.2019
VIDEO | Disainerina tuntud Tim Bluz avaldas esimese singli
15.06.2019
HÜVASTI, MOOD?! Tim Bluz pühendub muusikale: loodan, et minust ei saa artisti, kes hakkab esinema samas kostüümis, millega toidupoes käib
24.01.2019
FOTOD | Tim Bluz vabariigi aastapäeva rõivastest: mõned moevalikud olid väga õnnetud
17.09.2018
TFW 2018 | WOOMi avakollektsiooni sümboliks on andekas noor näitlejatar Rea Lest