Põrgu Jaan esilinastus Foto: Robin Roots
Ohtuleht.ee 4. oktoober 2018 19:34
Eesti filmimaailma tegijad kogunesid Coca-Cola Plazasse, et tähistada ühekoos uue Eesti filmi esilinastumist. Kinodesse jõuab Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks valminud film "Põrgu Jaan".

"Põrgu Jaan" on müsteerium, mis on inspireeritud Põhjasõja-järgsetest süngetest aegadest. Rahvast on aastaid rõhunud sõda, nälg ja katk. Saladusliku põnevusloo peategelane on Jaan (Meelis Rämmeld), kes leitakse teadvusetult mererannalt. Jaan ei mäleta oma minevikku. Ta on võõras niihästi iseendale kui inimestele enda ümber.

Juhuse tahtel asub Jaan elama paruni (Andres Lepik) juurde kohalikku mõisahoonesse, kus mõni aeg tagasi on aset leidnud õõvastav kuritöö. Ajapikku hakkavad ilmnema vihjed salapärase võõra tausta ja varasemate tegude kohta. Mida teha, kui selgub, et sa oled keegi, kes sa olla ei taha?

Filmi autor Kaur Kokk on lõpetanud BFMi ja paistnud nii Eestis kui rahvusvaheliselt silma edukate lühifilmide autorina. “Põrgu Jaan” on tema mängufilmidebüüt.

“Põrgu Jaani” taga seisab sama produktsioonifirma, kes tõi vaatajateni auhinnatud “Novembri” ja “Sügisballi”. Filmi produtsent on Katrin Kissa ja selle operaatoritöö tegi Mart Taniel, keda tunnustati aastal 2018 Hollywoodis ühe maailma kõige prestiižikama auhinnaga operaatoritöö vallas, ASC Spotlight Awardiga.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

dr.Ehkin c 4. märts 2019 20:41
Usu või ära usu. Kui vaatata toimuvat nagu kunstilist filmi, siis raha ei kasva ja kaob reaalselt just nii nagu filmi teheski ja ei idane, mädane ega hakka kasvama hästi, kui müstilised müüdimüügimehed ei saa aru, et nad peavad ise tehtud, hästi tehtud filmi käima kinos vaatamas ja kasvõi 1000 korda, et ükskord saada aru, milles kala on, olema peab, kui kaldal ärganud on. Aidake kala vette tagasi ja ärge nõudke midagi ka siis, kui kala natuke aega õnge otsas rippudes saab aru, mida neelas on ning hakkab rääkima tõde ja õigus on temalgi Maal öelda, et ta armastab veeelu.
dr.Ehkin c 4. märts 2019 19:53
KKK, mida teha? Pole midagi parata. C´est la vie. Milles kala on? Kaldal ärgates võib olla kala nagu kala mees hädas mõistuse pärast ja Russalka ei saa varjata sõja ega katkuga nagu mereröövel. Ja kui ka Jaanile näib olukord müstilisena, kiiresti muutuv ning virtuaalsena reaalne olevat, siis tekib niikuinii segadusehtki - ajutine mälukaotus, mille põhjus kunstlik ning ebareaalne - mitte usutav. Tuleb leppida iseendaga ja põrguski nii hakkama saada, et ei riiva kellegi inimõigust. Maalase mõte on tegu ja hea niikuinii. Häda pärast abi küsija suu peale ei lööda.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS