Film

GALERII | Esilinastus Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks valminud film "Põrgu Jaan" (9)

Ohtuleht.ee, 4. oktoober 2018 19:34
Põrgu Jaan esilinastus Foto: Robin Roots
Eesti filmimaailma tegijad kogunesid Coca-Cola Plazasse, et tähistada ühekoos uue Eesti filmi esilinastumist. Kinodesse jõuab Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks valminud film "Põrgu Jaan".

"Põrgu Jaan" on müsteerium, mis on inspireeritud Põhjasõja-järgsetest süngetest aegadest. Rahvast on aastaid rõhunud sõda, nälg ja katk. Saladusliku põnevusloo peategelane on Jaan (Meelis Rämmeld), kes leitakse teadvusetult mererannalt. Jaan ei mäleta oma minevikku. Ta on võõras niihästi iseendale kui inimestele enda ümber.

Juhuse tahtel asub Jaan elama paruni (Andres Lepik) juurde kohalikku mõisahoonesse, kus mõni aeg tagasi on aset leidnud õõvastav kuritöö. Ajapikku hakkavad ilmnema vihjed salapärase võõra tausta ja varasemate tegude kohta. Mida teha, kui selgub, et sa oled keegi, kes sa olla ei taha?

Filmi autor Kaur Kokk on lõpetanud BFMi ja paistnud nii Eestis kui rahvusvaheliselt silma edukate lühifilmide autorina. “Põrgu Jaan” on tema mängufilmidebüüt.

“Põrgu Jaani” taga seisab sama produktsioonifirma, kes tõi vaatajateni auhinnatud “Novembri” ja “Sügisballi”. Filmi produtsent on Katrin Kissa ja selle operaatoritöö tegi Mart Taniel, keda tunnustati aastal 2018 Hollywoodis ühe maailma kõige prestiižikama auhinnaga operaatoritöö vallas, ASC Spotlight Awardiga.

Samal teemal

09.10.2018
„Põrgu Jaani” produtsent Katrin Kissa: mõistsin, et kui ma seda jada ei katkesta, ootab mind läbipõlemine
05.10.2018
ARVUSTUS | „Põrgu Jaan“ on apokalüptiline müsteerium, mis ühelegi küsimusele ei vasta
29.09.2018
„Põrgu Jaani“ lavastaja Kaur Kokk: „Režissöör peab olema kannatlik nagu maratonijooksja.“
14.08.2018
TREILER | EV100 mängufilm „Põrgu Jaan“ jõuab oktoobri alguses kinodesse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee