Inimesed

"Veel 20 minutit, ja prints Edwardi naist poleks enam meie seas..."

Eestisse visiidile saabuvad kuninganna Elizabethi noorim poeg prints Edward ja tema abikaasa Sophie on lapse saamisel üle elanud raskeid aegu (3)

Triin Tael, 3. oktoober 2018 20:56
Sel nädalal külastasid Wessexi hertsog ja hertsoginna Prantsusmaad, juba pühapäeval saabuvad kuningliku pere esindajad kaheks päevaks Eesti visiidile. Foto: Vida Press
Kui sel pühapäeval koos abikaasaga Eestisse visiidile saabuv prints Edward viieaastasena Neil Armstrongiga kohtus, kuulutas ta, et temagi hakkab suurena astronaudiks. See ambitsioon ei täitunud – nagu ka Elizabeth II pesamuna unistus teatrimaailmas kanda kinnitada. Pere loominegi ähvardas košmaarselt luhtuda, kui printsi abikaasa Sophie sattus esiklast oodates surmasuhu.

Wessexi krahvi tiitlit kandev prints Edward hoiab nii madalat profiili, et tihtilugu unustab üldsus tema olemasolu vanemate vendade Charlesi ja Andrew ning vanema õe Anne'i kõrval sootuks. Kuid 54aastane prints ja tema abikaasa Sophie on kui usinad töömesilased, kes täidavad kuninglikke kohuseid ning kasvatavad oma kaht last. Pere loomine läks üle noatera. Poolteist aastat pärast pulmi, 2001. aasta detsembris viidi Wessexi krahvinna ägeda verejooksu tõttu haiglasse. Selgus, et tal oli emakaväline rasedus. Sophie seisund muutus eluohtlikuks: ta kaotas palju verd. Õnneks suutsid arstid printsi abikaasa päästa.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.05.2019
GALERII | Elizabeth II tütar printsess Anne saabus Eestisse
08.10.2018
Oodatud krahv Dracula asemel tuli koolipoistele külla ontlik Wessexi krahv
08.10.2018
GALERII | Wessexi krahvinna paistis riigikogus ja Lennusadamas silma stiilsete ja tagasihoidlike kostüümidega
08.10.2018
GALERII | Wessexi krahvipaar kohtus Inglise kolledži õpilastega