Saund

Led Zeppelinil tuleb plagiaadisüüdistuse tõttu taas kohtusse minna (1)

Ohtuleht.ee, 2. oktoober 2018 11:11
Robert Plant (vasakul) ja Jimmy Page Foto: Reuters/Scanpix
Led Zeppelin seisab uuesti silmitsi süüdistusega, et nende suurima hiti "Stairway to Heaven" (1971) algusnoodid on varastatud.

2016. aastal otsustas California kohus, et Jimmy Page ja Robert Plant pole oma hiti algust ansambli Spirit instrumentaalpalast "Taurus" maha viksinud, kuigi kahe pala kitarririfid on tõesti väga sarnased. Kuid nüüd on apellatsioonikohus asja uuesti menetlusse võtnud, viidates loometandemi õigeks mõistnud kohtuniku arvukatele vigadele.

Led Zeppelini muusikud kaebas 2015. aastal kohtusse Michael Skidmore, kes esindab Spiriti kitarristi Randy Wolfe'i. Randy California nime all tuntud Wolf uppus 1997. aastal oma 12aastast poega päästes.

Skidmore'i väitel varastasid Page ja Plant oma loo algusnoodid Spiriti palast "Taurus". Ansamblid olid aasta enne "Stairway to Heaveni" valmimist tõepoolest ühiskontserdil esinenud ning on võimalik, et Led Zeppelini tandem kuulis "Taurust". Nemad ise aga eitavad seda ning kinnitavad, et kirjutasid oma meistriteose Walesis üksildases maahütis.

Samal teemal

23.12.2018
Robbie Williams seljatas Led Zeppelini legendi
24.06.2016
Kohus leidis, et Led Zeppelini "Stairway To Heaven" pole siiski plagiaat
16.06.2016
Led Zeppelini liikmed ­eitasid laulu varastamist
15.06.2016
Led Zeppelini liikmed on laulu "Stairway To Heaven" tõttu kohtusse kaevatud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee