Üritused

Laulud teele! „Eesti laul 2019“ sai avapaugu: esmakordselt tuleb lood esitada veebikeskkonna kaudu (5)

Toimetas Katharina Toomemets, 1. oktoober 2018 08:23
"Eesti laul" lugude esitamine aastal 2017Foto: Teet Malsroos
Eesti suurim muusikakonkurss "Eesti laul 2019" on tänasest avatud ning värskenduskuuri läbivale võistlusele tuleb esmakordselt laulud saata eestilaul.ee veebikeskkonna kaudu.

Võistluslaulude esitamise viimane võimalus on tänavu 6. novembril kell 23:59 ja kasutusel on selleks Rahvusringhäälingus spetsiaalselt loodud uhiuus veebikeskkond. „Rahvusringhääling peab olema kõiges suunanäitaja ja minu arvates on mõistlik, et aega kulutatakse muusika loomisele ja arendamisele, mitte paberitega ringi jooksmisele. Nii saavad autorid kõik vajaliku ühes kohas hõlpsasti ära teha ja osalejad ei pea vaid paariks minutiks Tallinna kesklinna sõitma“, põhjendab värske peaprodutsent Tomi Rahula oma esimest suuremat tehnilist muudatust.

Poolfinaalides hakkavad omavahel mõõtu võtma 24 laulu, varasema 20 asemel. “Antud muudatus suurendab osavõtjate edasipääsu tõenäosust ning teeb võistluse kõigile põnevamaks ja mitmekesisemaks. Loodan, et paljud laulud on juba valmimas ja need laaditakse üles aegsasti“, räägib Rahula. “Ootan konkursile väga head, omanäolist ja konkurentsivõimelist muusikat. Soovin, et osa võtaksid ka värsked laulukirjutajad ja artistid, kes pakuksid konkurentsi tuntud tegijatele ning miks mitte kirjutaksid end jäädavalt Eesti muusikamaailma.”

Alates sellest aastast võib üks muusika autor või autorite kollektiiv osaleda konkursil maksimaalselt viie lauluga. Samuti tohib üks artist esitada võistlusele kuni viis laulu. Laulu pikkus ei tohi ületada kolme minutit.

Laulu kirjutamisse tohib kaasata välisautoreid, kuid eelmise aastaga sarnaselt peavad antud juhul vähemalt pooled laululoojatest olema Eesti kodanikud või residendid. Esmakordselt "Eesti laulu" ajaloos võivad esitajad olla ka mitteresidendid. “Välismaised lauljad lisavad "Eesti laulule" mitmekesisemat vokaali ja annavad Eesti laulukirjutajate loomingule veelgi suurema väljundi”, kommenteerib muudatust Rahula.

Alates sellest aastast on "Eesti laulul" osalustasu, mille suurus sõltub esitatava loo keelest. Ühe eestikeelse laulu osavõtumaks on 25 eurot ja võõrkeelsel 50 eurot. Kogu konkursile laekunud laulude osalustasu kantakse Eurovisionile jõudva "Eesti laulu" võiduloo lava-show fondi.

Originaalloominguna valminud sõnad ja muusika ei tohi olla osalejate või kolmandate isikute poolt avalikustatud enne 4. detsembrit 2018. Poolfinaalidesse pääsenud laulude nimed, autorid ja esitajad avalikustatakse 15. novembril, laulud hiljemalt 4. detsembril 2018.

Poolfinaalid toimuvad 26. jaanuaril ja 2. veebruaril, finaal 16. veebruaril. 

Samal teemal

06.10.2018
Kuidas nii? „Eesti laulu“ piletid ei ole ikka veel müüki tulnud, kuid Tomi Rahulal on aega, et tuurile minna
30.09.2018
Tomi Rahula: tänavusele „Eesti laulule“ on esitatud 24 muusikapala
28.09.2018
Selgus järgmise aasta Eurovisioni ametlik tunnuslause, mis julgustab unistama
25.09.2018
Tomi Rahula „Eesti laulust“: lugusid on tulnud piisavalt, poolfinaalid ja finaal saavad peetud