Inimesed

PILDIGALERII | SINIRING heategevuslik galaõhtusöök-kontsert Tanel Padariga restoranis Merineitsi (2)

Anu Saagim, 29. september 2018 12:33
SINIRING heategevuslik galaõhtusöök-kontsert Tanel Padariga restoranis MerineitsiFoto: HEIKKI AVENT
Neljapäeval, 27. septembril toimus Viru Sokos hotell Merineitsi restoranis Tallinn Hansa Rotary Klubi heategevuslik kontsert õhtusöök. Õhtu kontserdi osale pani heategevuslikus korras õla alla Tanel Padar koos bändiga. Õhtut juhtis tervisefondi Siniring patroon Raivo E. Tamm.

Samal teemal

Õhtust saadav tulu annetatakse Eestl Laste ja Noorte diabeediühingule insuliinipumpade ostmiseks lastele ja noortele.

Tallinn Hansa Rotary Klubi on asutatud 16.09.2013. Sinna kuulub hetkel 25 ettevõtlikku naist. Tallinn Hansa Rotary Klubi poolt algatatud tervisefondi Siniring peamine ülesanne on aidata Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu www.lastediabeet.ee kaudu esimese tüübi diabeeti haigestunud lastele ja noortele soetada eluks vajalikke insuliinipumpasid.

Eestis põeb esimest tüüpi diabeeti üle 700 lapse, nendest ca 400-l on insuliinipumbad. Valdava enamuse, 80% insuliinipumpadest on Eesti lapsed saanud heategevuse toel.

Statistika näitab et lapsed haigestuvad ühe varasemas eas.

Pumbaravi on tänapäeval parimat ravitulemust pakkuv ja lapse ning tema lähivõrgustiku normaalset elukvaliteeti toetav raviviis. See väldib lapsele haiget tegemist, sest last ei ole vaja 5-8 korda ööpäevas süstida ega mõõta veresuhkrut sõrme augustades 9-12 korda. Insuliinipump annustab insuliini valutult ja glükoosimonitooring näitab reaalajas veresuhkru väärtusi monitori ekraanil.

Diabeeti ei saa välja ravida, aga diabeedi kontrolli all hoidmine aitab ära hoida hilisemaid tüsistusi, mille hulka kuuluvad pimedaksjäämine, neerukahjustused ja jalgade amputeerimine. "Hea diabeedi kontroll on oluline ja kordades odavam kui tagasipöördumatute tüsistuste ravi," rõhutas Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu üks vedajatest ja diabeeti põdeva lapse ema Kristi Peegel. “Riikides, kus diabeeditarvikud on kõigile kättesaadavad, tehtud uuringud näitavad, et esimest tüüpi diabeeti haigestunud inimese eluiga võib tänapäeval olla samaväärne või ka pikem diabeeti mittepõdevast inimesest, kuna diabeeti põdev inimene pöörab suurt tähelepanu tervislikule eluviisile, sh toitumisele ja kehalisele aktiivsusele,”

On väär arusaam, et esimest tüüpi diabeet tekib liigsest magusa söömisest. Selle tekkepõhjuste väljaselgitamsega tegelevad teadlased igapäevaselt.

SINIRING heategevuslik galaõhtusöök-kontsert Tanel Padariga restoranis Merineitsi Foto: HEIKKI AVENT

Täpsem info tervisefond SINIRING Facefooki lehel: http://www.facebook.com/siniring/
SINIRING annetusnumber on 9009900. Helistades on annetussumma 10 eurot.

Vaata suurt pildigaleriid!

Samal teemal

07.10.2018
TFW 2018 | Hõbenõela nominent Liisa Soolepp on suur Eesti ja aeglase moe patrioot
05.10.2018
Bikiinifitnessi tõusev täht Arida Muru: mina endale piiranguid seadma ei pea
02.10.2018
Fitnessi kuninganna Liisa Otsus: ka laste fitness on populaarsust kogumas ja see on tore
02.10.2018
PILDIGALERII | Pearu Paulus meelitas kohale hordide viis naisi mustas