Foto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 29. september 2018 13:00
Kõigi aegade edukaim supermodell Gisele Bündchen tunnistab, et tema elu pole sugugi olnud üks lust ja lillepidu. 38aastane kaunitar räägib 2. oktoobril ilmuvas elulooraamatus, kuidas ta on võidelnud paanikahoogude ja enesetapumõtetega.

Ameerika jalgpalluri Tom Bradyga abielus olev Gisele on tuntud modellina, kes on suuteline, imik rinna otsas, seksikaks pesupildistamiseks valmistuma, kes mediteerib kell viis hommikul ning kelle pere on nii terviseteadlik, et lapsed isegi ei taha halloween'i maiustusi.

Kuid oma memuaarides "Lessons: My Path to a Meaningful Life" ("Õppetunnid: minu teekond tähendusrikka eluni") paljastab saksa juurtega brasiillanna, et perfektne fassaad võib varjata sisemisi mõrasid.

"Tundsin, et on aeg oma nõrku külgi paljastada, ja mõistsin, et ma ei muudaks läbielatust mitte midagi, sest usun: olen see, kes ma olen, tänu nendele kogemustele," ütles ta People'ile. 

14aastaselt avastatud ja kriitikale vaatamata (liiga suur nina! liiga lähestikku asuvad silmad!) superkarjääri teinud Gisele sai esimese paanikahoo 2003. aastal, kui väikelennuk õhuaukudes hüplema hakkas. Modellil tekkis hirm tunnelite, liftide ja teiste suletud ruumide ees. "Tegin suurepärast karjääri, olin perega väga lähedane ja olin end alati positiivseks inimeseks pidanud, nii et nahutasin end: "Miks ma küll end niimoodi tunnen?" Tundsin, et mulle pole halb enesetunne lubatud. Kuid olin selle suhtes võimetu. Maailm läks aina ahtamaks, sa ei saa hingata, ja hullemat tunnet pole mul eales olnud."

Kui paanikahood Bündchenit tema enese kodus kimbutama hakkasid, kaalus ta lausa enesetappu. "Mul oli tõesti tunne: "Kui ma nüüd rõdult alla hüppan, lõpeb see kõik ära ja ma ei pea enam muretsema, et maailm mulle kaela vajub.""

Gisele pöördus spetsialisti poole, kes kirjutas talle ärevuse vastu välja Xanaxit. Kuid ta ei tahtnud ravimitest sõltuma jääda. "See väljavaade tundus isegi hullem. "Mis siis, kui ma tableti ära kaotan? Mis siis saab? Kas ma suren ära?" Teadsin vaid, et vajan abi."

Kaunitar räägib raamatus, kuidas ta viimaks tervenes tänu täielikule eluviisimuutusele.