Inimesed

Teatripedagoog Maret Oomer: „On öeldud, et teatrisse ei minda, vaid põgenetakse. Hakkasin mõtlema, et äkki ongi nii.“  (3)

Jaanus Kulli, 28. september 2018 00:01
TAGASI KODUS: Kuigi teatri- ja draamaõpetaja ning lavastaja Maret Oomer iga päev Kanutiaia noortemajas oma tarkusi enam ei jaga, on ta seal alati teretulnud. Foto: Tiina Kõrtsini

Räägime sellest dokumendist, mille te leidsite ja mille põhjal saab öelda, et siin majas – legendaarses endises Tallinna pioneeride palees, nüüdses Kanutiaia Noortemajas Aia tänaval – tehti kooliteatrit juba 60 aastat tagasi.

Mitte mina, aga üks kauaaegne selle maja töötaja leidis sellel paberi, mis kinnitab, et 1958. aastal ei loodud siia teatrit, vaid toimus juba esimene avalik etendus.  

Kuidas seda truppi nimetati?

Oligi Tallinna pioneeride palee teater. Teatrit tehti ka Nõmme pioneeride majas. Seda juhendas Maie Kilgas, Paul Kilgase naine. Seal käisid omal ajal sellised teatrimaailma tegijad, nagu Andrus Vaarik, Madis Kalmet, Vilja Palm ja Vladislav Koržets.

Kuidas teie siia majja sattusite?

Lõpetasin Tallinna pedagoogilise instituudi kehalise kasvatuse ja muusika osakonna. Tallinnas hakkasin ma mängima tuletõrjemaja näiteringis. Seal oli uhke saal ja pasunakoor. Mängisime Oskar Lutsu Tootsi lugusid ja meil olid laval ehtsad pasunapoisid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.12.2018
PALJU ÕNNE! Anne Veesaar sai vanaemaks: olen väga õnnelik!
25.05.2018
VIDEOINTERVJUU | Multitalent Tarvo Krall: „Tööaeg kaheksast viieni pole minu rida.“
18.01.2018
Kohtunik Julia Laffranque esitab Strasbourgis ema Maimu Bergi näidendit Eesti ajaloost
26.08.2017
Eesti lapstähed: kes pääses lavale, kes lava taha, kes pudenes lavalt maha?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee