Inimesed

Teatripedagoog Maret Oomer: „On öeldud, et teatrisse ei minda, vaid põgenetakse. Hakkasin mõtlema, et äkki ongi nii.“  (3)

Jaanus Kulli, 28. september 2018, 00:01
TAGASI KODUS: Kuigi teatri- ja draamaõpetaja ning lavastaja Maret Oomer iga päev Kanutiaia noortemajas oma tarkusi enam ei jaga, on ta seal alati teretulnud. Foto: Tiina Kõrtsini
Maret Oomer ning kooli- ja harrastusteater on lahutamatud. Terve oma elu on näitlejapaberitega Oomer harinud ja kasvatanud noori teatrihuvilisi, kellest väga paljud on tegevad ka praeguses teatripildis: Ene-Liis Semper, Taavi Eelmaa, Anne Veesaar, Külli Reinumägi, Andres Puustusmaa, Tarvo Sõmer. Need nimed räägivad enda eest. Peale selle veel paljud teised, kes on esimest teatrilummust ja lavaõhustikku tunnetanud just Oomeri juures. Pea terve elu on Mareti teine kodu olnud Tallinna pioneeride palee (hilisema nimega Tallinna Kanutiaia noortemaja), kuhu ta läks tööle 1964. aastal. Ametlikult lahkus ta sealt majast 2006. aastal.

Räägime sellest dokumendist, mille te leidsite ja mille põhjal saab öelda, et siin majas – legendaarses endises Tallinna pioneeride palees, nüüdses Kanutiaia Noortemajas Aia tänaval – tehti kooliteatrit juba 60 aastat tagasi.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

22. detsember 2018, 13:44
PALJU ÕNNE! Anne Veesaar sai vanaemaks: olen väga õnnelik!
25. mai 2018, 10:50
VIDEOINTERVJUU | Multitalent Tarvo Krall: „Tööaeg kaheksast viieni pole minu rida.“
18. jaanuar 2018, 15:37
Kohtunik Julia Laffranque esitab Strasbourgis ema Maimu Bergi näidendit Eesti ajaloost
26. august 2017, 00:01
Eesti lapstähed: kes pääses lavale, kes lava taha, kes pudenes lavalt maha?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee