Esilinastus dokumentaalfilm "Viimane vürst"Foto: Erlend Staub
Ohtuleht.ee 28. september 2018 00:51
Solarise Apollo kinos esitleti dokumentaalfilmi “Viimane vürst”, mis heidab pilgu Eesti kultuurimaastiku ühe värvikaima tegelase Peeter Volkonski argipäeva.

Eeskätt on Kaupo Kruusiaugu filmi näol tegemist vaatleva dokumentalistikaga, kus portreteeritav avaneb oma tegevuse, mitte niivõrd teiste kirjelduste kaudu. “Kolme aasta jooksul sain jälgida kõrvalt Volgi loometegevust, aga ka tema argiaskeldusi, tundlikke vestlusi pojaga, operatsioonist taastumist, avatud korkide perioode ja paljut muud,” sõnas režissöör Kaupo Kruusiauk. “Volk on kahtlemata väga mosaiikne persoon ja filmi teatud fragmentaalsus teadlik valik, et avada tema jõulist natuuri uue külje alt.”

Auväärse sugupuuga Peeter Volkonski on eesti laulja, näitleja, lavastaja ja tõlkija. Punkbändiga Propeller kuulsaks saanud Volk jätkab praegugi laulmist Propelleris ja Rosta Akendes, lisaks mängib ta rolle Vanemuises ja annab loenguid Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias.

Eelmisel aastal jõudis kaante vahele Volgi suur tõlketöö, vanaarmeenia keelest eesti keelde pandud Nareki Grigori “Nutulaulude raamat”. Hetkel on ta aktiivselt seotud projektiga “Sünnipaik”, mille tulemusel tekib ERMi kodulehele virtuaalnäitus meie suurkujude sünnikohtadest.

Režissöör Kaupo Kruusiauk on varem teinud dokfilmi “Mängija” maletaja Jaan Ehlvestist ning mitu lühimängufilmi. Tema esimene täispikk mängufilm “Sandra saab tööd” jõuab kinodesse tuleva aasta sügisel.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

nh 28. september 2018 19:26
vaevalt, et viimane, aga võib olla praegune kohalik avaliku elu endises vürsti staatuses küll!
Ma kunagi NL aja lõpus sattusin juhuslikult ühe mehega kokku ida virumaalt- jõime koos emajõe ääres ära paar veini ja siis rääkis elulugu, kes olid tavanemad ja kuidas praegu- vürst olla ajaloos küll uhke, aga piirangutega, aga komsomolitegelane pakkus naisele paremat perspektiivi!
Ilusast väikesest Peeter-poisikesest 28. september 2018 16:02
kasvas aastatega välja paras paadialune.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS