Foto: Facebook.com/GrowtopiaOfficial1
Televeeb 25. september 2018 21:55
Diana Poudel räägib "Radaris", et jõudis Growtopia mängimiseni, sest tema enda läpsed mängisid seda. Kuigi naine valetas end mängus 11aastaseks, šokeeris mängijate suhtlus teda väga.

Growtopiat mängib hinnanguliselt iga neljas Eesti laps vanuses 6-10.

Mängu kõige tähtsam valuuta on Word Lock, mida saab raske tööga teenida, päris raha eest osta või vahetada. "Mingi tegelane tuli ja hakkas uurima, kas ma WL-i (Word Locki) tahan. Vastasin, et tahaks küll, vaja on. Mulle vastati, et tule seksiorgiale," räägib Poudel. Tegelikult kutsuti tema kasutajat mängutuppa nimega "keppiorgja1". 

"See oli väike tuba, sinna oli pandud laavalamp. Siis öeldigi, et võta riidest lahti. Tüübid nägid igatahes vaeva, et reaalset asja imiteerida. Kui asi läbi sai, öeldi, et anna Facebooki konto. Ütlesin, et ei ole Facebooki, emme ei luba teha. Üritati teada saada võimalikult palju, et ka päris elus kohtumine kokku leppida," lausub Diana.

Poudel usub, et mängu ja päris elu piir on üsna hägune. "6- ja ka 12aastane laps õpib sealt sotsiaalseid norme ning väärtushinnanguid. Kui mängus ongi väärtushinnangud, et kui tahan kellegagi tuttavaks saada, siis lähme seksime, läheb ta järgmine kord tänavale ja võtab ka selle teadmise kaasa."

Diana tegi kogetust Tartu Ülikooli antropoloogiaalase töö. "Kirjutasin kokkuvõtte nii, et saatsin selle ka politseile ja veebikonstaablile, et äkki saaks tegelased kuidagi kinni püüda. Kahjuks Eesti seaduste juures ei saa," sõnab ta.