Inimesed

Kinodesse jõuab film Peeter Volkonskist 

Toimetas Jaanika Vilipo, 24. september 2018 10:24
"Viimane vürst"Foto: Ken Mürk
Sel nädalal jõuab kinodesse Kaupo Kruusiaugu dokumentaalfilm "Viimane vürst", mis heidab pilgu Eesti kultuurimaastiku ühe värvikaima tegelase Peeter Volkonski argipäeva.

Eeskätt on tegemist vaatleva dokumentalistikaga, kus portreteeritav avaneb oma tegevuse, mitte niivõrd teiste kirjelduste kaudu. "Kolme aasta jooksul sain jälgida kõrvalt Volgi loometegevust, aga ka tema argiaskeldusi, tundlikke vestlusi pojaga, operatsioonist taastumist, avatud korkide perioode ja paljut muud," sõnas režissöör Kaupo Kruusiauk. "Volk on kahtlemata väga mosaiikne persoon ja filmi teatud fragmentaalsus teadlik valik, et avada tema jõulist natuuri uue külje alt."

Samal teemal

Auväärse sugupuuga Peeter Volkonski on eesti laulja, näitleja, lavastaja ja tõlkija. Punkbändiga Propeller kuulsaks saanud Volk jätkab praegugi laulmist Propelleris ja Rosta Akendes, lisaks mängib ta rolle Vanemuises ja annab loenguid Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias. Eelmisel aastal jõudis kaante vahele Volgi suur tõlketöö, vanaarmeenia keelest eesti keelde pandud Nareki Grigori "Nutulaulude raamat". Hetkel on ta aktiivselt seotud projektiga "Sünnipaik", mille tulemusel tekib ERMi kodulehele virtuaalnäitus meie suurkujude sünnikohtadest.

"Viimane vürst" esilinastub Tallinnas sellel neljapäeval. Filmi kohta rohkem infot leiad SIIT. 

Vaata filmi treilerit siin:

VIIMANE VÜRST, treiler from Flo Film on Vimeo.

Samal teemal

28.09.2018
GALERII | Esilinastus Peeter Volkonski elust rääkiv dokfilm „Viimane vürst“
28.09.2018
Peeter Volkonski: „Doktor on küsinud, kas mulle ei meeldi siis kaine olla. Igav on kogu aeg kaine olla!“
24.09.2018
Kaks korda vangis istunud Immanuel Volkonski: isaroll oli kodust puudu