Inimesed

PILDID | Tallinnas leidis aset Baltimaade suurim teadvuse ja psühhedeelikumide konverents (5)

Anu Saagim, 21. september 2018 23:41
Tallinnas leidis aset Baltimaade suurim teadvuse ja psühhedeelikumide konverents
21. septembril leidis Alexela kontserdimajas aset Baltimaade suurim teadvuse ja psühhedeelikumide konverents Psycherence.

Psycherence on Baltimaade suurim teadvuse ja psühhedeelikumide konverents, mis tõi kokku neli legendaarset eksperti, kes tulid esitlema oma elutöö kirkamaid ideid.

Näiteks on tänapäeva teadlased avastanud, et taimed on võimelised õppima, suhtlema ja tegutsema ning neil on mälu, seepärast on hakatud neid pidama pigem isikuteks kui objektideks.

Samal teemal

Psycherence’i ellukutsuja Alar Tamming arutles teemadel:  Miks olen mina mina? Kuidas ma siia sain? Mis on teadvus? Kuidas minu teadvus on seotud teiste teadvustega? Mis saab peale surma? Mis toimub teadvusega psühhedeelikumide mõju all?

"Need on küsimused, mille peale tänapäeva materiaalne maailm ja teadus vaatab heal juhul neutraalselt, kuid pigem halvustavalt, selle asemel, et võtta need üheks põhiküsimuseks,“ ütles Tamming.

Luis Eduardo Luna juhib Brasiilias Wasiwaska uurimiskeskust, mis koondab ülemaailmset võrgustikku teadlastest ja aktivistidest antropoloogia, etnobotaanika, psühhoteraapia, psühhofarmakoloogia, nägemuskunsti ja teadvusuuringute valdkondades. Ta on kogu maailmas tuntud Amasoonia põlisrahvaste šamanismi ja muutunud teadvuseseisundite ekspert, kes on võtnud elutööks uurida psühhointegraatortaimede (ayahuasca) mõju inimesele.

Jeremy Narby on Kanada päritolu antropoloogiadoktor, kes on alates 1980. aastatest uurinud etnofarmakoloogia ja šamanistlike praktikate seoseid DNA ja teadvuseväljadega ning andnud välja mitmeid selleteemalisi raamatuid. Jeremy on elanud aastaid ašaninka indiaanlastega Peruu vihmametsas ja omandanud oma põhjalikule teaduslikule taustale (ajaloo magister Canterbury ja antropoloogia doktorikraad Stanfordi ülikoolist) lisaks sügava kogemuse šamanistlikust elukäsitlusest.

Dr Susan Blackmore on vabakutseline autor, lektor, raadiohääl ja Plymouthi Ülikooli külalisprofessor.

Dennis McKenna oli üks nendest, kes 1970. aastate alguses koos venna Terence McKennaga teadmisi enteogeenide ja etnobotaanikast inimkonnaga jagama asus.

Ta on Heffteri Uurimisinstituudi asutajaliige ja etnofarmakoloogiaosakonna juhataja. Hetkel annab ta lisaks oma teadustööle loenguid Minnesota Ülikooli juurde kuuluvas terviseuuringute ja vaimse tervise keskuses. Hiljuti Dennise asutatud Symbio Life Sciences platvorm aitab luua lahendusi inimeste heaolu suurendamiseks ja ökoloogiliseks innovatsiooniks. 
Esinejaid tutvustas konverentsil Peter Wroblewski.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee