Tallinnas leidis aset Baltimaade suurim teadvuse ja psühhedeelikumide konverents
Anu Saagim 21. september 2018 23:41
21. septembril leidis Alexela kontserdimajas aset Baltimaade suurim teadvuse ja psühhedeelikumide konverents Psycherence.

Psycherence on Baltimaade suurim teadvuse ja psühhedeelikumide konverents, mis tõi kokku neli legendaarset eksperti, kes tulid esitlema oma elutöö kirkamaid ideid.

Näiteks on tänapäeva teadlased avastanud, et taimed on võimelised õppima, suhtlema ja tegutsema ning neil on mälu, seepärast on hakatud neid pidama pigem isikuteks kui objektideks.

Psycherence’i ellukutsuja Alar Tamming arutles teemadel:  Miks olen mina mina? Kuidas ma siia sain? Mis on teadvus? Kuidas minu teadvus on seotud teiste teadvustega? Mis saab peale surma? Mis toimub teadvusega psühhedeelikumide mõju all?

"Need on küsimused, mille peale tänapäeva materiaalne maailm ja teadus vaatab heal juhul neutraalselt, kuid pigem halvustavalt, selle asemel, et võtta need üheks põhiküsimuseks,“ ütles Tamming.

Luis Eduardo Luna juhib Brasiilias Wasiwaska uurimiskeskust, mis koondab ülemaailmset võrgustikku teadlastest ja aktivistidest antropoloogia, etnobotaanika, psühhoteraapia, psühhofarmakoloogia, nägemuskunsti ja teadvusuuringute valdkondades. Ta on kogu maailmas tuntud Amasoonia põlisrahvaste šamanismi ja muutunud teadvuseseisundite ekspert, kes on võtnud elutööks uurida psühhointegraatortaimede (ayahuasca) mõju inimesele.

Jeremy Narby on Kanada päritolu antropoloogiadoktor, kes on alates 1980. aastatest uurinud etnofarmakoloogia ja šamanistlike praktikate seoseid DNA ja teadvuseväljadega ning andnud välja mitmeid selleteemalisi raamatuid. Jeremy on elanud aastaid ašaninka indiaanlastega Peruu vihmametsas ja omandanud oma põhjalikule teaduslikule taustale (ajaloo magister Canterbury ja antropoloogia doktorikraad Stanfordi ülikoolist) lisaks sügava kogemuse šamanistlikust elukäsitlusest.

Dr Susan Blackmore on vabakutseline autor, lektor, raadiohääl ja Plymouthi Ülikooli külalisprofessor.

Dennis McKenna oli üks nendest, kes 1970. aastate alguses koos venna Terence McKennaga teadmisi enteogeenide ja etnobotaanikast inimkonnaga jagama asus.

Ta on Heffteri Uurimisinstituudi asutajaliige ja etnofarmakoloogiaosakonna juhataja. Hetkel annab ta lisaks oma teadustööle loenguid Minnesota Ülikooli juurde kuuluvas terviseuuringute ja vaimse tervise keskuses. Hiljuti Dennise asutatud Symbio Life Sciences platvorm aitab luua lahendusi inimeste heaolu suurendamiseks ja ökoloogiliseks innovatsiooniks. 
Esinejaid tutvustas konverentsil Peter Wroblewski.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

Ole aga õndsas seisundis ... ega tööd ka vist vaja teha pole ... 22. september 2018 17:05
Psühhedeelikumide peamine toime on erinevalt muudest psühhoaktiivsetest ainetest (ergutid, rahustid/uimastid) tunnetuse ja taju muutumine. Tuntuimad psühhedeelikumid on LSD, psilotsübiin, meskaliin ja dimetüültrüptamiin.
Toime kestus võib ulatuda mitme ööpäevani. Psühhedeelikumi toimel värvide ja helide taju enamasti intensiivistub, ilmneda võivad illusioonid ja nägemused ning välispõhjuseta kehalised tundmused, muutub aja-, ruumi- ja enesetaju. Tajumuutustega võivad kaasneda tugevad positiivsed või negatiivsed emotsioonid, eufooria ja müstilised kogemused või hirm, paanika ja paranoia.
Lühimälu, kehaline koordinatsioon, keskendumisvõime ja enesekontroll psühhedeelikumi toime ajal tavaliselt halvenevad, kuid need nähud mööduvad koos aine toimega. Psühhedeelikumi toimel saadud intensiivsed kogemused võivad omandada tarvitaja jaoks eksistentsiaalse, religioosse või müstilise tähenduse.
https://www.ohtuleht.ee/898193/teadvuseuurija-alar-tamming-psuhhedeelikumid-muutuvad-tulevikus-ravim...
Mihkel Espoost 22. september 2018 13:13
Rõõmsad näod ja kihvtilt riides.Õnnistust kõigile.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS