Inimesed

Traagiline lõpp: Kino solist Viktor Tsoi hukkus kuulsuse tipul (19)

Jüri Laulik, 22. september 2018 00:01
STAAR: Kontserdilavade kõrval astus Tsoi üles ka filmides. Kuulsamaks peetaks 1988. aastal tehtud mängufilmi „Nõel“ (pildil kaader filmist), mille muusika oli samuti Tsoi komponeeritud. Ta nimetati järgmisel aastal peaosa eest filmis Odessa kinofestivalil parimaks nõukogude meesfilminäitlejaks.Foto: ITAR–TASS / SCANPIX
Ansambli Kino asutaja ja solist Viktor Tsoi sõitis 15. augustil 1990 oma autoga Lätist Leningradi. Tukumsi lähedal kaotas ta selle üle kontrolli ja põrkas kokku Ikaruse bussiga. Kõigest 28aastane Tsoi suri kohapeal, autost jäid alles vaid rusud. Ta oli kaine ja arvatavasti jäi suurest kurnatusest roolis magama.

Vene rokkmuusika legendaarne staar oli poolenisti korealane. Viktor Tsoi isa oli Kasahstanist pärit korealane Robert Tsoi, kes töötas insenerina, ja ema Valentina venelanna, kes oli ametis kehalise kasvatuse õpetajana. Nagu paljudel nõukogude inimestel oli Tsoigi emakeel vene keel. Ta sündis 21. juunil 1962. aastal Leningradis perekonna ainukese lapsena, ja eks selles ole mingi märk, et ta tuli just Leningradis ilmale. Piiter oli nõukogude ajal mässumeelne nii-öelda teine pealinn, kus aeti Moskvaga konkureerides igasugust kultuurivärki.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.11.2019
VIDEO | Janno Reim ja Stanislav Bulganin toovad Kino lood kakskeelsena lavale
23.11.2018
Viktor Tsoi asemik maa peal Ashat: „Usun, et ka Tsoi kannatas oma elus palju vaikselt välja!“
17.08.2018
Seisukoht | Hetk, mil mind tabas nõukaaja igatsus
20.07.2013
Suri bändi Kino trummar