Blogid

KATRIN LUSTI BLOGI | Eesti Panga suured valed, väiksed valed ja statistika

Katrin Lust, 20. september 2018, 13:47

39 KOMMENTAARI

n
Njahh/ 23. september 2018, 11:38
Soovitan teha intervjuu finantspetsialisti ja Eesti Panga nõukogu esimehe Mart Laariga. Kindlasti on tal detailne ülevaade toimunust. Ega asjata 2018 Jaanipäeva paiku nimetatud väärikas rahandusguru uuesti sellesse vastutusrikkasse ametisse
t
Tava / 23. september 2018, 06:48
inimene pannakse kohe vangi ja kui mingi laen maksmatta siis kohe inkasso vōi kohtutäitur ja kodu läheb???? Kui pakju inimesi on MSM laenude lōksus??? Kus tuleb see raha mida vōetakse häda olukordade tōttu suurte protsentidega laenu ja kui inimene hädas siis läheb temalt kōik!!! Aga kes teevad eahapesu siis nendel suured uhked villad ja ei vōeta midagi ära!!! Millest ikka kerkivad neen äärberid???? Ise elan osmikus ja ōnjelik aga kuidas ikka tulevad rahad ja ei saagi aru?
n
Neid / 23. september 2018, 06:51
Laenukontoreid nii palju et kohutav? Arvan et sealgi must raha ja must raha tuleb nii et nende intressid on nii kōrged ja keegi ei uuri ! Las tegutsevad ja vaeste laenuvōtjate talud lähevad ja veel inkassosse mis on neil laenufirmadel koostöös no jube
v
Vōiks uurida / 23. september 2018, 08:52
Neid era laenukontoreid??? Kui kergesti panbakse inkasosse! Inimene jääb haigeks ehk tasub kuu kaks hiljem ja pannaksse inkasosse!!! Ja siis veel rahad otsa! Kus tulevad rahad mida laenatakse välja?? Pank ei anna aga isehakanud pangad annavad?? Kas need on reaalselt miljonäärid jes laenavad vōi kus on ōunapuu kus rahatäged alla kukuvad! Tahaksin ka laenaja olla ja teenida aga kus tuleb see raha muda laenata ? See amet sobiks kōigile et istu kodus ja kaena hommikust ōhtuni ja intressid millest elada! Pole paha ???!!! Ehk suurpank ei kaena ja tegelikult raha ju ringleb
k
21. september 2018, 16:02
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
k
Kas/ 21. september 2018, 17:48
l
leo/ 21. september 2018, 11:51
Eespool mainiti Nõukogude Venemaa kulla toimetamist läbi Eesti Läände, seda Pätsi ja Laidoneri aktiivsel kaasosalusel. Skeem oli järgmine - Nõukogude Venemaa sõlmis ühe Rootsi ( ikka jälle see Rootsi ) tehasega lepingu 1000 veduri tarnimiseks Venemaale müstilise hinna, 200 miljoni kuldrubla ( umbes 150 tonni kulda ehk neljandik Venemaa kullavarudest ) eest. Seni oli see Rootsi tehas valmistanud vedureid väga piiratud koguses. Kui Venemaa ühes ajalehes asi avalikustati, tituleeris Lenin avaldajat kontraks. Võib arvata, mis sellest ajakirjanikust sai
t
Tegelikult / 21. september 2018, 09:23
ju õigus. EP kontrollib arveldussüsteeme ja seega näeb ka kõiki liikumisi. Seega see artikkel on asjakohane.
e
ert/ 21. september 2018, 00:30
Eesti Panga juht räägib et summa oli eesti mõistes väike ainult 5%. Samas mitu % see summa panga käibest oli? 80% ja keegi ei pannud tähele?. Eraisik paneb 500 eurot arvele sulli ja juba jookseb maksuamet sabas kus kohast selle raha said! Miljonit ei märka keegi ammugi miljardit. siis on kõik alustades rahandusministrist pimedad!? Ligi peaks olema esimene kes trellide taha läheb. Mind aga huvitab see kuhu need summad edasi kadusid? Võeti saksa pankadest sullis välja ja keegi ei märganud? Selle rahaga osteti võibolla poolte euroopa riikide valitsustele koht.
v
Vanasõna ütleb alati nii "Valel on lühikesed jalad".Nii ta tõepoolest ongi!/ 20. september 2018, 21:38
Hea on muidugi asju korda saata,aga mis siis saab kui tuleb millegi eest vastutama hakata.Otsitakse väga palju asitõendeid,kuhu see raha kõik on ikkagi kadunud? Ei tea,mis kuradi jama selle rahaga küll ometi on? Olen kuulnud sellist teemat,et raha ei tee meid mitte kunagi õnnelikuks.Raha toob hoopis endaga kaasa palju jamasid,mille korda ajamine võtab omajagu terve elu aega.Ainult üks häda rist ja viletsus,muud midagi.
j
20. september 2018, 23:16
Ju nad siis arvasid et pesevad Miniriskiga, kuid välja tuli et hoopis odava Dosiaga.

v
Viisivana/ 20. september 2018, 20:43
Väga tubli, paraku aga on nii, et kõik see, mis avalikkusele seni teatavaks on saanud, on väike killuke jäämäe tipust. Käib meeleheitlik hämamine, vassimine, enam ei mäletata, püütakse avalikku arvamust kallutada jms. Ma pigem usun, et nii Taani kui Eesti riik püüavad järjest suuremaks paisuvat rahvusvahelist skandaali pigem summutada ja pisendada. Lootus on, et USA rahandusministeerium, justiitsministeerium ja börsijärelvalve komitee ei lase seda teemat vaigistada. Härrased taani ja eesti pangandusega seotud tegelased, kes te selle rahapesuga olete teeninud megasuuri summasid - kauboikapitalismi ajad on ammu möödas ja loodetavasti tuleb teil nüüd hakata oma tegude eest ka vastust kandma.
r
reede/ 20. september 2018, 20:36
Eesti suurim häbi on see et proua president esitas tõõvõimetu mehe uuesti EP nõukogu juhtima See lõhnab juba riigi reetmise järele
s
Siinteenitud kasumite saatus/ 20. september 2018, 20:09
Lust võiks lisaks uurida, palju on meie raha kadunud võõrpankadest Rootsi?
See on toimunud poliitikute loal või reinvesteeringute sildi all enamasti niiviisi, et makse pole riik saanudki.
k
Kuhu/ 20. september 2018, 19:11
m
Mis nimelt/ 20. september 2018, 19:09
Ei vasta nõuetele? Kas kahtlus autorsuses, kuna blogija haridus on kehvakene?
k
Kratt/ 20. september 2018, 18:09
Esimese vabariigi ajal toimus venemaa kulla hangeldamine Pätsi ja Laidonäri abil Euroopasse, sellest on palju kordi kirjutatud.
n
20. september 2018, 17:32
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
n
No/ 20. september 2018, 17:33
j
jesuiitlus/ 20. september 2018, 16:47
tegelt on nn iseseisev eesti mõlemal korral olnud venemaa aken või täpsemalt kassaluuk euroopasse

l
ligile meeldib mitte teada/ 20. september 2018, 16:37
Finantsinspektsiooni tegevust kavandab ja juhtimist kontrollib Finantsinspektsiooni nõukogu.
Nõukogu koosneb kuuest liikmest, kellest kaks on liikmed ametikoha järgi:
rahandusminister ja Eesti Panga president.
Finantsinspektsiooni nõukogu esimees on ametikoha järgi rahandusminister.
o
on vist metsavendade punkris/ 20. september 2018, 16:34
sõltumatu ajunvaliidist eesti panga nõukogu esimees võiks ka teema kohta midagi öelda. või ei lubata?
a
Aga/ 20. september 2018, 16:29
Mul on kahtlus, et lust püüab Reformierakonda tule alt päästa. Vanasti allus finantsinspektsioon Eesti pangale, nüüd enam mitte.
Ma võrdlek-sin kaht täiesti erinevat asja. Lusti kuuuuri-ja hooaja avapauk. Käis väga massiivne eelrek-laam, kus lubati näidata, kuidas tasuta busse kasutatakse Lätist alkoholi toomiseks. No midagi taolist saates ei näidatud. Sisuliselt tehti reklaami, kuidas see võimalik oleks. Aga fakte ja tõendusmaterjali ei leitud.
Vaatamata sellele jäi saatega väga rahule Kristen Michal. Selliseid reformarite tellimustöid hakkame me kuni valimisteni nägema nii kuuuuri-jas kui siinses blogis.
m
Minagi nägin,/ 20. september 2018, 17:19
kuidas käidi Valkas õlle järel. Just Lusti saates. Kus sina küll viibid?
t
Tänast usaldust / 20. september 2018, 16:26
Eesti riigi vastu arvestades, me pole veel kuulnud, aga teame sisemuses, et milline pank, koos Eesti keskpangaga koostöös, ei pese raha? Mäletate sadama afääri? Praegu tundub see kommirahana. Mida veel ilmsiks tuleb?
t
tsentsuur/ 20. september 2018, 16:09
oravad süüdistavad ekret et nood on venemeelsed. mis saab veel venemeelsem olla kui vene valitsuse raha lasta pesta läbi eesti pankade
e
eestlane Canadast/ 20. september 2018, 16:05
Kõige selle juures on väga mõtlevapanev see, et Reformierakond kes on VENE KAARTI lauale koguaeg lajatanud ning EKRET sildistanud venemeelseks parteiks teeb hoopis ise venemaaga koostööd, pestes miljardeid vene valitsuse liikmete raha läbi DANSKE panga!!!!
Kõige tipuks- reformierakond KEELDUB uurimast VENE MUSTA RAHA pesemist eesti filiaalis, Danske pangas :)
Sellest võib teha järeldusi, et Reformierakond ja tema parem tiib( ehk IRL) teevad teine-teisele katust- kaitset ( omades seda rahapesu aastatel kahasse ja jagades justiitsministeeriumit) Venemeelsed on seega mitte EKRE vaid oravad ja irl
m
mädasoo/ 20. september 2018, 15:55
Asi on veel hullem. Kelle huve täidab see Chicago ülikoolis käinud Browder, kes firmaga Hermitage Capital kauboikapitalismi alguses sisenes Venemaale HSBC panga kapitaliga. Aga tema tegevus varsti ei vastanud kohalikele seadustele, ning asi jõudis kohtusse. Need rahaliigutamise ja maksudest kõrvale hoidmise skeemid ning Küprose pankade kasutamine oli tal hästi teada. Kõik maksuparadiiside kontode ja firmade tegevused on LondoniCity tegevusvaldkond. Seega pidi Browderile katust pakkuma City juhtivad jõud. Ning City jõud olid kindlalt teadlikud Eestit, kui üht postsovjetlikku riiki läbivast rahast ,sest nemad kontrollivad ka Dansket ja MI6 tegevust. Ning kogu selle musta raha liikumist toimetatakse Rahvusvaheliste Arvelduste Panga kaudu Šveitsi Baselist, kus käis 9-10 sept Ardo Hansson. BIS pank on erapankade kogum, kes rahastab hämaraid tegevusi ja kes üritab kontrollida kogu pangandust mis baseerub võlal. Nüüd on kõrvale tekkinud BRICS riikide pangandus, mis ei arvesta dollari ülevõimu, vaid on rajatud kvantfinantssüsteemis, mida ei saa häkkida ja manipuleerida keskpankade poolt ( CHIPS).
s
See/ 20. september 2018, 16:37
ju tavaline asi, et kiskja on kiskja kõri kallal kui asjad lähevad ühel neist halvasti. Venelastel on ütlus, et ära peta riiki, riik ei salli konkurenti.
t
Tundub/ 20. september 2018, 15:52
et eesti riigi ametkonnad ainult sülipättidest kokku on klopsitud.

q
Qwert/ 20. september 2018, 15:43
Vaikus tuleneb lihtsalt sellest, et see nuts, mida võtmeisikud said, on nii suur, et võib rahulikult juba pensionipõlve pidada kusagil palmide all, ja miski ei morjenda.
p
Priit/ 20. september 2018, 15:29
Juristina tean ja annan nõu "Potti või panni" Jumalaeest, mitte swedank ! See nagu kuldreegel, nendega ei ole mõistlik asju ajada, tean omast kogemusest !
b
Banaanivabariik/ 20. september 2018, 15:09
Mängivad oma riiki, aga mida aeg edasi, siis seda mittetõsiseltvõetav riik see on! Igal pool käib ainult üks sahkerdamine, petmine ja varastamine. Ega siis mõned üleöö miljonärideks ei saa ....
e
Esirinnas/ 20. september 2018, 16:07
Banaanivabariikide esiviisikus! Sissetulekute vahet vaadeldes ehk esimenegi?
p
Priit/ 20. september 2018, 14:55
Ma kasutaksin võimalust ja teha jutt Swedbank-ile. Nimelt oli ka see pank KAPO huviorbiidis ja samuti keeras mulle "Käru" mille tõttu nüüd vaevlen. Kaalun panga vahetust !
r
Riips/ 20. september 2018, 16:08
Ja mille poolest SEB parem oleks? Sama petuskeem- kas rootsi mudel?
m
Mull/ 20. september 2018, 14:46
Oh, Katrin, pühitakse vaiba alla...ja kuidas veel pühitakse.
Ei saa selle eest mitte keegi karistada ja meie ei saa midagi teada...kes, kus ja millal...
v
Vähemalt/ 20. september 2018, 16:11
Nende 42 nimed võiks avaldada. Lihtsalt oleks huvitav teada.
a
21. september 2018, 20:20
Alles hakati uurima Danske seoseid Suurbritanniaga, ilmselt uudiseid veel tuleb.
k
konsa/ 20. september 2018, 14:08
KATRIN LUSTI BLOGI | Eesti Panga suured valed, väiksed valed ja statistika
.-.-.-.-
astet katrin väga hea tähelepanek ja kirjutis
K
.-.-.-.--le/ 22. september 2018, 21:46
Kakoi astet?
"katrin" on mis asi?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee