Inimesed

GALERII | Estonia teatri eest startis elektriautode maraton, võistlevad ka Ivo Uukkivi ja Zuzu Izmailova  (14)

Toimetas Katharina Toomemets, 18. september 2018 12:02
Elektriautode maratoni startFoto: Martin Ahven
Tallinna-Monte Carlo maratonil võistlevad elektriautod asusid täna  Estonia eest teele Monaco poole. Tallinna-Pärnu etapil osaleb teiste seas ka Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova ja näitleja Ivo Uukkivi tiim PÕXIT, kellega Õhtuleht sõidu kaasa teeb. 

Võisteldakse kahes kategoorias: Nissan Leaf EV-d ja vabaklass, kuhu olid oodatud kõik elektriautod. Vabaklassis astusid etapil Tallinn-Pärnu ühiselt võistlustulle ka Züleyxa Izmailova, Ivo Uukkivi ja Märt-Jaanus Jelsukov elektriautoga Jaguar I-Pace.

Abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul on elektriautode maraton spordisündmus, mille laiem eesmärk on keskkonnateadlikkuse tõstmine. „Seetõttu nimetasime ka oma tiimi PÕXIT-iks ehk põlevkivienergiast loobumise kavaks. Tahame tähelepanu juhtida sellele, et kuniks üle 90% Eestis toodetavast elektrist pärineb põlevkivist, on siin ka kõige keskkonnateadlikumal tarbijal sisuliselt võimatu väikese ökoloogilise jalajäljega elada,“ ütles Izmailova. Tiimiliige näitleja Ivo Uukkivi kommenteeris nimevalikut sõnadega, et põlevkivienergia kasutamine on Eesti suurim keskkonnaprobleem ja lisas, et see on umbes sama tasuv kui põlevkivist ühekordsete kaminate tootmine.

Samal teemal

26.07.2019
Ivo Uukkivi: olen nooruses tüli norinud, kakelnud ja peksa saanud
19.09.2018
„Nagu libistaks villaste sokkidega mööda parketti“ ehk Ivo Uukkivi ja Zuzu Izmailovaga elektriautode maratonil

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee