Inimesed

Raivo E. Tamm: minu jaoks oli nii ehmatav, et Roman tõi mind tunnis eeskujuks (5)

Terttu Jazepov, 14. september 2018, 11:28
Raivo E. TammFoto: Stanislav Moshkov
"Kui lavakunstikooli lõpetasin, oleks tervet meie gruppi tahtnud Ugala teater. Minule tegid ettepaneku veel ka Pärnu teater ning Vanalinnastuudio. Tulin sirge seljaga Tallinnasse ja läksin Eino Baskini jutule, kuid tema tegi näo, et pole kuulnud ega näinud. Siis selgus, et tegelikult oli minu suunamise teinud hoopis Roman Baskin," räägib Raivo E. Tamm.

"Tudengina ma teda ei teadnud, nii et siis kohtusimegi esimest korda. Rääkisin, et Eino Baskin ei tea midagi ning peab hakkama uurima, kes ma üldse olen. Roman rahustas mu muidugi maha ja ütles, et kõik on hästi," sõnab Raivo, kes oli oma kursuselt ainus näitleja, kellele Vanalinnastuudio ettepaneku tegi.

Tamm meenutab ka lugu, kui õppis veel lavakunstikoolis ja Vanalinnastuudios oli õppestuudio, mille juhendaja Roman oli. "Keegi sellest stuudiost ütles mulle, et Roman tõi tunnis mind näiteks. "Vaadake, kus on näitleja, tuleb lavale, ta ei pea midagi tegema ja terve saal vaatab ainult teda," sõnas Baskin minu kohta. See oli minu jaoks midagi nii ehmatavat. Küllap sealt siis järgneski, et kui ma lõpetasin, olingi mina ainukene, keda Roman endale soovis."

Samal teemal

14. september 2018, 21:12
Rain Tolk: Roman Baskinil oli võime olla mitmes kohas korraga
14. september 2018, 18:38
Hilje Murel: rääkisime Romaniga palju huumori vajalikkusest ja komöödia olemusest
14. september 2018, 17:04
Jaanus Rohumaa: Roman oli süvitsi minev meister, kes pidas suurimaks saladuseks inimhinge
14. september 2018, 14:01
TV3 näitab täna õhtul Roman Baskini mälestuseks filmi „Minu näoga onu“

5 KOMMENTAARI

t
Teate 15. september 2018, 01:02
Palun võtke see artikkel maha siit, see tõesti ei sobi siia. Roman on surnud, mitte Raivo. Rumal inimene saab nii öelda ja veel rumalam selle avaldada.
t
tont 14. september 2018, 14:19
Mulle jälle räägiti, et Roman oli Tulika saunas kõigile kiitnud, kui suure vihaga ma ennast kloppisin. Ise ei oska sellest midagi arvata. Viht nagu viht ikka, jaanipäeva ajal tehtud.
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee