Inimesed

Meelis Atonen: alles veebruaris soovisid mu isa ja Maestro teineteisele tervist ja jõudu... neil oli üks vastane (7)

Ohtuleht.ee, 14. september 2018 00:13
Meelis AtonenFoto: TEET MALSROOS
Ettevõtja ja poliitik Meelis Atonen meenutab Roman Baskinit kui erakordset lavastajat, kes kõnnib nüüd taevastel radadel koos tema tänavu kevadel lahkunud isaga.

"Alles nädalavahetusel treener Urmasega, kes Pühajärve maleturniiri korraldaja ning tänu kellele mu isagi seal korüfeedega mänginud, trehvates rääkisime Maestrost. Kuidas ta tervis on ja kuidas tahaks... aga ei oskagi nagu midagi.... Olime kui ujevil poisikesed, pelglikud ja pisut hirmulgi. Ise ehk mitte enam päris poisikesed. Rääkimas asjust, millest ei tea ja samas loodad. Nüüd, vaid mõned päevad hiljem kurb uudis. Roman Baskinit ei ole enam," kirjutab Atonen Facebookis.

Samal teemal

"Mulle jääb alatiseks meelde suvelavastus aastate tagant Kurgjal. O'Neilli "Iha jalakate all". Lavastaja Maestro Roman Baskin. Rahvast oli palju, kohti vähe. Kätlin sai tribüünile, aga mina kuidagi loovutasin koha kellelegi ja istusin sõna otseses mõttes kitsale vanamoodsale aiale. Maestro tuli samasse etendust vaatama, teretasime, ta tundis mu istekoha (või kõõlumise) pärast muret, aga ma lõin käega. Etendus algas... Milline mäng, tempo, möll, kirg, armastus, vihkamine, higi, elu... Katariina Lauk, noor Kaljujärv ja vana Kark.... See oli võimas, see oli kokku Roman Baskin. See istekoht... ma ei tundnud midagi, sest etendus neelas mu täielikult. See oli Roman Baskini "Iha jalakate all." See oli vapustav elamus! Aitäh, Maestro!"

"Alles veebruaris soovisid isa ja Maestro minu vahendusel teineteisele tervist ja jõudu. Neil oli üks vastane. Nüüd, napid pool aastat hiljem, mängivad nad malet taevastel avarustel. Ja meil võivad korraks pisarad joosta. Mälestades ja meenutades. Ja siis elame edasi!"

Samal teemal

14.09.2018
Rain Tolk: Roman Baskinil oli võime olla mitmes kohas korraga
14.09.2018
Hilje Murel: rääkisime Romaniga palju huumori vajalikkusest ja komöödia olemusest
14.09.2018
Roman Baskin ETVs: parim lavastaja on see, kes ei sega
14.09.2018
Ita Ever meenutas ETVs: kõik tegid oma koerustükid ära, aga Roman oli see, kes vahele jäi