Igor Gräzin saates "Esimene stuudio".Foto: kuvatõmmis/ ERR
Ohtuleht.ee 12. september 2018 19:26
Hiljuti käis ETV debatisaates "Esimene stuudio" külas poliitik ja Europarlamendi liige Igor Gräzin. Mees jäi silma aga sellega, et mõlemat ta rannet kaunistasid käekellad. Miks see nii on?

Gräzin selgitas, et üks neist ei olegi aga käekell, vaid monitor, mis mõõdab mehe pulssi ja unerütmi. "See ütleb kui palju ma magan ja kui palju mu pulss on. See ei oma minu jaoks kella tähendust, kella on mul ikka vaja. Ühesõnaga kella vaatan ma ühe käe pealt, pulssi mõõdab teise käe pealt," selgitab poliitik. 

"See ei ole rikkuse näitaja, see on enesekontrolli küsimus. Muideks, kaks aastat tagasi jõuluvana tõi mulle selle!" lõpetab Gräzin.

Kahte käekella on kandnud ka teised kuulsused

Kahe käekella kandmine on tavapärane ka kuulsuste seas. 

Näiteks kannab kahte kella Argentiina jalgpallilegend Diego Maradona. Selgitus sellele on imelihtne: mees kannab alati kahte käekella, kui ta reisib: nii näitab üks kell kohalikku aega ja teine Argentiina aega. Muidugi on mõlemad kellad ülikallid, mis niisamagi ilu pärast käsi võivad kaunistada. Maradona on tuntud selle poolest, et ta on ekstravagantse maitsega mees, näiteks kannab ta alati suuri teemantkõrvarõngaid ning hotellides ööbides laseb ta alati tualetti paigaldada spetsiaalse kalli potiistme.

Diego Maradona Foto: Getty Images

Kahe käekella kandmisega jäi omal ajal silma ka Printsess Diana. Dianat peeti alati stiilietaloniks ning ta ei kartnud moekatsetusi teha. 1981. aasta juulis külastas Diana poloklubi Windsoris, et vaadata oma peatset abikaasat, prints Charlesi, mängimas. Piltnikele jäi naine silma sellega, et ta kandis ühel käel kahte käekella. Ajakirja Marie Claire sõnutsi on kuldne mettalist käekell naise isiklik, kuid kell tumeda nahast rihmaga kuulus prints Charlesile. Printsess olevat mehe kella kandnud tema auks ja selleks, et teda võistlusel edu saadaks. Selline komme ulatub tagasi keskaega, kui naisterahvas oma taskurätiku rüütli kiivri külge sidus, et näidata oma eelistust. 

Printsess Diana Foto: Alpha Photo Press

Kahe käekella kandmine on stiilne

Kahe, või rohkema käekella kandmine on tavapärane ka moegurude seas. Kahte või rohkemat käekella kasutatakse aksessuaaridena, mis iseenesest on ju tore mõte: see on lihtne, ent stiilne viis oma outfit’i vürtsitada. Pealegi, kes ei tahaks oma mitut kaunist (ja kallist) käekella näidata. 

Mõned kannavad kahte käekella ka ühel käel, kuna see on muutumas omamoodi trendiks. Näiteks kantakse korraga üht ja sama käekella, kuid erinevat värvi käekella, modernse- ja retrovälimusega käekella, või ülisuurt ja maskullinset ning õrna ja naiselikku kella.