Film

Eesti koostööfilm noppis Veneetsia filmifestivalilt parima näitlejanna tiitli (3)

Ohtuleht.ee, 10. september 2018 10:36
Natalya KudryashovaFoto: La Biennale di Venezia / ASAC
Laupäeva õhtul toimunud Veneetsia filmifestivali auhinnagalal andis Orizzonti žürii Venemaa, Eesti ja Prantsusmaa koostöös valminud filmis mänginud Natalya Kudryashovale parima naisnäitleja tiitli.

Tiitli toonud film kannab pealkirja "Mees, kes üllatas kõiki" ning esilinastus alles möödunud kolmapäeval festivali kõrvalprogrammi Orizzonti raames. Vaatajaid kogunes selleks puhuks kinoekraani ette kokku 1500.

Samal teemal

“Mees, kes üllatas kõiki” peategelane on Siberi metsavaht Igor, kes võitleb kartmatult taigas tegutsevate salaküttide vastu. Igor on tubli pereisa ja austatud kogukonna liige. Tema abikaasa Natalia ootab nende teist last. Ootamatult saab Igor teate, et ta on haige ja elada on jäänud vaid paar kuud. Mees ei saa abi ei traditsioonilisest meditsiinist ega ka nõiaväelt. Tal ei jää muud üle kui astuda viimane meeleheitlik samm: ta otsustab järgida vana Siberi müüti Žambast, kes teades, et surm teda otsib, muudab end tundmatuseni - lootes, et surma silm libiseb temast mööda.

Filmi operaator on Mart Taniel, kaasprodutsent Katrin Kissa. Eesti poolelt on filmil kaastootjaks Homeless Bob Productions. Ettevõtte all on teiste seas valminud Veiko Õunpuu "Sügisball", mis pärjati 11 aastat tagasi Veneetsias Orizzonti programmi peaauhinnaga.

Produtsent Katrin Kissa sõnul on suur rõõm, et “Mees, kes üllatas kõiki” tunnustatud Kreeka režissööri Athina Tsangari juhitud žüriilt auhinna sai. “Kui kõik läheb plaanipäraselt, jõuab film Eesti vaatajate ette juba sel hilissügisel,” lisas Kissa. Lisaks operaatori ja kaasprodutsendi panusele tehti Eestis filmiga seotud järeltööd ning graafilise disainerina on kaasatud Margus Tamm. 

Samal teemal

11.09.2018
ÕL VENEETSIAS | Produtsent Kissa: „Režissöörid ei saanud arugi, kui hea filmi nad tegid!“
09.09.2018
Veneetsia filmifestivalil pärjati peaauhinnaga Netflixi linateos
05.09.2018
FOTOD | ÕL VENEETSIAS: Eesti koostööfilm esilinastus maailma vanimal festivalil
29.08.2018
VIDEO | Eesti filmitegijad on Veneetsia filmifestivalil taas esindatud