Urmas VainoFoto: STANISLAV MOSHKOV
Ohtuleht.ee 8. september 2018 14:41
„Olen praegu lugenud uskumatut teksti äsja alustanud saatejuhtide kohta. Sõbrad-ajakirjanikud, kallid kolleegid, paneme nüüd hetkeks kollasesse kaussi jahedamat vett, lisame mõned jääkuubikud ja teenime lihtsalt ühiskonda pärast seda, kui on väikene rahunemine toimunud!” ütleb Urmas Vaino (44), kes alustas ETVs saatejuhina 2007. aastal.

„See, mida on siiani öeldud telehommikute algajate saatejuhtide kohta, on jabur inetuseni välja. Nii mõnigi, kes on sule haaranud, on teletööd maitsnud ja peaks aru saama, mis töö see on. Väga vähesed neis kritiseerijaist on teles ise seda hommikutööd teinud ega hooma, mis see on. Kui televaataja arvustab või vihkab, siis see paraku käib asja juurde. Kurb on see, kui seda teeb ajakirjanik – see ei ole kindlasti ajakirjaniku töö vihata teist ajakirjanikku sel kombel, nagu see viimasel ajal on toimunud. See on küll juba ebanormaalsuse tähelepanuväärne teine level.”

Kriteeriumid, mille järgi hinnata saatejuhte viletsaks või heaks, on Urmase sõnul maitse asi. „Iga inimene eelistab üht ja põlgab teist, see õigus on normaalne,” ütleb ta. „Igal vaatajal on õigus armastada ja vihata, aga ma näen probleemi selles, kui laksima hakkavad ajakirjanikud. Ükski ajakirjanik ei ole tavaline televaataja. Mitte kunagi! Ta teab rohkem ja tal on kohustus mingeid asju mõista ning oodata. Minu meelest on see praegune laksimine kolleegi poolt kolleegile kuklasse tulistamine. See on karjuvalt ebaõiglane ja arusaamatu – see aasta on olnud tõeliselt eriline selle poolest.”

Loe täispikka artiklit siit.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

77 Anna rahvale kannatust! 10. september 2018 14:30
Kui ikka saatejuht sõnavara on väike,teadmised nõrgad,väljendusoskus primitiivne,kehakeel häiriv,siis on teda valus vaadata ja kuulata.Ja selliseid on Terevisioonist ridamisi läbi käinud.Kui rahvas juba pikalt lärmi lööb,siis võetakse lõpuks maha.Vaino kätega laual sebimine häiris mind algul väga,aga et ta muus osas oli enam-vähem OK,siis sai sellega harjutud.Välimus muutus ka pikapeale lihvitumaks.
9. september 2018 00:38
ajakirjanikud ei olegi enam nagu õiged ajakirjanikud, rohkem, rohkem propagandistide moodi.
10. september 2018 08:07
varem polnud ka nii häid sõimamisvõimalusi kui praegu ja veel anonüümses kommentaariumis.Kahju,et viisakus ja eetika ajakirjanikest kaarega mööda läinud.Kahjuks k aabumehed töid selle ebaeetikuse meile
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS