Inimesed

Mis teeb telesaatejuhist väga hea saatejuhi? Armastatud telenäod leiavad, et peale sarmi on ses töös vaja kirge ja huumorimeelt

ANU VÄLBA: kriitika kuulub saatejuhi ameti juurde alati, mõnikord ka kiitus (26)

Aigi Viira, Keit Paju, 8. september 2018 00:01
Anu Välba.Foto: Kairit Leibold/ ERR
„Kriitikat saavad kõik, kes kuhugi püünele satuvad, pole minagi erand,” lausub korduvalt parimaks saatejuhiks valitud tele- ja raadioajakirjanik Anu Välba (44), kes on teles juhtinud nii „Eurolaulu” kui ka „Terevisiooni” ning „Ringvaadet”. Praegu on Anu timmida vaatajate tuju pühapäeviti, kui eetris on „Hommik Anuga”. Ikka naeratusega. „Ma ei kanna seda kriitikat endaga kaasas ja seega ei mäleta täpselt, kui teravate sõnadega on mu poole sajatatud. Aga ma olen saanud kõige eest. Ja saan jätkuvalt.”

Telehooaja algus on toonud ekraanile mitmed uued saated ning ka uued saatejuhid. Mis omakorda on vallandanud arvamuste- ja kriitikalaviini – kes on liiga huumorivaene ja igav, kes liiga edev või kelle eetrinärv veab kogemuste puudumisel alt. Anu tõdeb, et kõik telesaatejuhid on endale ameti valinud vabatahtlikult ning kriitikanooled, teinekord suisa halastamatud, on lihtsalt osa tööst. Paratamatult. „Vahel on kriitikast abi, vahel mitte. Kriitika lihtsalt kuulub saatejuhi ameti juurde. Mõnikord siiski ka kiitus. Ja see on magus,” poetab Anu. „Äge on seda tööd teha, kui sa enda sees tead täpselt, miks ja mida sa teed, su ümber on tiim, kes toetab, ja teispool ekraani vaatajad, kellele see korda läheb.”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.12.2018
Urmas Vaino: „Mu süütenöör on lühike. Kui näen täielikku jama, tõmban end kohe käima.“
08.09.2018
Katrin Pauts: hea saatejuht olgu Harju keskmine üliinimene
08.09.2018
Jüri Pihel: saatejuhil on ainult üks jumal – see on publik
08.09.2018
Margus Saar: pole mõtet esimese saate pealt öelda, kas inimene saab hakkama või mitte