Rainer IldFoto: Stanislav Moshkov
Toimetas Katharina Toomemets 6. september 2018 09:22
Alternatiivduo, Noortebändi võitja Rainer Ild tähistab esimest sünnipäeva ning mis oleks iseendale parem sünnipäevakingitus, kui uus lugu koos muusikavideoga?

„See on lausa uskumatu reis, mille osaks me aastaga saanud oleme: alles alustasime Sveniga prooviruumis, järgnesid Noortebändi võit, leping plaadifirmaga, esinemised Eesti muusikaauhindade ja mitmete suurfestivalide laval ning nüüd pusime stuudios debüütalbumi kallal,“ imestab omanimelise duo solist Rainer Ild.

Bändi trummar Sven Seinpere räägib uuest loost: „„You Find Me Cute“ on hea võimalus saada aimu meie tulevasest albumist - temas on meielikku rõõmu, totrust, tõsidust ning reaalsust. Loodetavasti viib see fännid sama elevile, kui meid ennastki. Öeldakse küll, et kahemehe bändi on lihtne ja hea teha. Samas kui tehnikat on meil kahe peale terve bändi jagu, siis… Palun vaadake seda videot ja veenduge ise, et ühe mehe unelm võib vahel olla teise mehe õudukas.“

Rainer kinnitab, et loo video sai inspiratsiooni bändi reaalelust: „Meil kuidagi on juhtund sel suvel mitmeid kordi, kus esinemisele minnes ei saa ma tehnika transporti teha, sest olen samal ajal teises linnas ning Sven peab seda üksi tegema. Ühel kaunil päeval me siis võtsime operaator Martin Lauri kaasa ja jäädvustasime reaalsuse. Taibukas vaataja saab muidugi aru, et vinti on peale keeratud. Soovitame toimuvat kindlasti viimase sekundini jälgida.“

Hetkel keskenduvad noored stuudiotööle, sest juba 17. oktoobril näeb ilmavalgust Rainer Ildi debüütalbum, mille esitluskontsert leiab aset samal õhtul Erinevate Tubade Klubis. „Uus laul ongi nagu meie tulevane album - kütkestav, magus, kelmikas, kergelt soolane ja tähenduslik. Ta on nagu jaanipäeva õhtueel kummi suitsetav BMW või nagu jõululaupäeva hommikul kinkidest pungil jõulukuusk,“ lisab Rainer.